Decathlon Domyos. Buty sportowe z systemem 360 [TEST]

Dobre buty sportowe to niezbędnik w torbie na fitness każdej aktywnej kobiety. Bez nich nie ma udanego treningu! Jak sprawdził się nowy model Domyos 360 Breathe Decathlon?

Jako trenerka fitness miałam okazję ćwiczyć już w wielu butach treningowych. Sprawdziłam prawie wszystkie marki i modele. Doskonale wiem, jak ważne jest, aby trenować w odpowiednim obuwiu. Pamiętaj, że ciężar twojego ciała spoczywa na stopach . Jeżeli nie zadbasz o właściwe obuwie, trening może przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego kupując buty sportowe, sprawdzam jego walory techniczne i nie skupiam się tylko na wyglądzie.

ZOBACZ: 5 rzeczy, które twoje stopy mówią o twoim zdrowiu

Jak mi się ćwiczyło w butach Decathlon Domyos 360 Breathe? Już sama nazwa modelu wskazuje, że jest to but wykonany z lekkich, oddychających materiałów. Obuwie skierowane jest do kobiet aktywnych, które lubią uprawiać różnorodne aktywności. To co ważne dla nas kobiet, mamy możliwość wyboru różnych wariantów kolorystycznych. Na pewno każda znajdzie coś dla siebie.

Decathlon Domyos: superlekkie buty sportowe

Jednym z istotnych czynników, którymi kieruję się przy wyborze butów sportowych jest jego ciężar. Ogromną zaletą butów Domyos jest ich waga. Są bardzo lekkie, dzięki temu nie nosisz dodatkowych kilogramów w swojej torbie treningowej. Co więcej, twoje stopy nie będą dodatkowo obciążone podczas ćwiczeń .

SPRAWDŹ: jak odchudzić masywne uda

Podeszwa buta została skonstruowana tak, by stopa miała dobrą przyczepność do podłoża. Jest również specjalna amortyzacja poduszki pod dużym palcem. Dzięki temu mamy też mniejszą szanse, że pojawią się odciski. Pomimo widocznych wypustek amortyzujących, powierzchnia podeszwy nie brudzi podłoża.

Decathlon Domyos: stabilne pięty, ochronią kolana

Buty sportowe mają właściwie usztywnioną piętę, która jest delikatnie uniesiona. Choć na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie tego dostrzec, to po wykonanym treningu nie czujemy bólu w piętach. Dzięki niewielkiemu podwyższeniu nie obciążamy dodatkowo stawu skokowego. Pozostała część buta jest wykonana z delikatnej siateczki, która odprowadza wilgoć. Dzięki temu stopa mocno się nie poci.

DomyosDomyos http://www.domyos.pl/ http://www.domyos.pl/

Decathlon Domyos: wrażenie bosej stopy

Podczas treningu faktycznie można zapomnieć, że ćwiczy się w butach. Wrażenie bosej stopy jest bardzo realne. Usztywnienie w tylnej części buta doskonale sprawdziło się podczas wykonywania ćwiczeń siłowych, gdzie ciężar ciała głównie spoczywał na piętach. Jedyne zastrzeżenie można mieć do przedniej części buta. W związku z tym, iż nie jest ona mocno usztywniona, przy większym wysiłku pojawia się uczucie niestabilnych palców stóp, które mogą się przesuwać w stronę wewnętrznych krawędzi stóp.

POZNAJ: 10 zasad diety grejpfrutowej

Decathlon Domyos: doskonałe do tańca

W związku z tym, iż buty Domyos są lekkie i wykonane z delikatnej siateczki odprowadzającej wilgoć, dobrze się sprawdziły podczas zajęć choreograficznych. Obuwie jest bardzo elastyczne, dzięki czemu pozwala doskonale wykonywać skrętne ruchy stopami. Szczególnie polecam je na zajęciach typu dance, gdzie wykonujemy układy choreograficzne na podłodze.

ZOBACZ: nordic walking to spacer do szczupłej sylwetki

Podsumowując - buty sportowe Decathlon Domyos 360 Breathe dobrze sprawdzają się podczas podczas lżejszego treningu (bez dużego obciążenia zewnętrznego) lub gdy wybierasz się na zajęcia choreograficzne. Doskonale też sprawdzą się podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu. To dobry wybór za rozsądną cenę.

Koszt butów sportowych Domyos 360 Breathe ok. 120 zł

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.