Nike Free 4.0 Flyknit - nowa jakość biegania [TEST]

Nike Free 4.0 Flyknit zaskoczyły mnie cholewką przypominającą skarpetę, która dostosowuje się do kształtu stopy i ponacinaną podeszwą, dzięki której mam wrażenie, że... biegam szybciej. Zobaczcie, za co jeszcze lubię buty Nike Free 4.0 Flyknit.

Buty Nike Free 4.0 Flyknit nie przypominają butów do biegania , które znam. Od 2 lat wystarczały mi na sporadyczne przebieżki Reebok One Cushion. Mają grubą podeszwę, są miękkie, a na materiale wokół kostki producent nie oszczędzał. Nie trzymały dobrze stopy, ale nie szukałam nowych.

Nike Free 4.0 Flyknit testNike Free 4.0 Flyknit test Nike Free 4.0 Flyknit test Nike Free 4.0 Flyknit test

Nike Free 4.0 Flyknit są elastyczne, dobrze dopasowane do stopy i lekkie. Cała górna część wykonana jest z jednego kawałka materiału: tkanego, więc pełnego dziurek, miękkiego i cienkiego. Materiał tworzy skarpetę, która otula stopę, dostosowuje się do niej i trzyma ją mocno, nawet bez sznurowania buta. Nie ma żadnych usztywnień ani połączeń z innym rodzajem materiału. Dzięki temu mamy dobrą wentylację i znakomitą oddychalność.

Nike Free TR Flyknit. Przeczytaj recenzję, zanim kupisz buty na siłownię

Mimo tego, że but dobrze trzyma śródstopie, w części przedniej jest na tyle szeroki, że pozostawia swobodę palcom.

Podeszwa buta składa się z sześciokątnych nacięć, które umożliwiają zginanie buta pod każdym kątem. Jednocześnie - dają dobrą amortyzację i przyczepność.

Nike Free 4.0 Flyknit testNike Free 4.0 Flyknit test Nike Free 4.0 Flyknit test Nike Free 4.0 Flyknit test

Bieganie w Nike Free 4.0 Flyknit to czysta przyjemność. Można zapomnieć o tym, że buty są na stopach. Producent uprzedza, że mięśnie stopy wykonują większą pracę niż w butach do biegania z większą amortyzacją. Odczuwam tę różnicę, ale nie było to uczucie nieprzyjemne. Wręcz przeciwnie - dzięki temu wydawało mi się, że... biegam szybciej i mam większą kontrolę nad ruchem stopy.

Nike adidas, Reebok, Decathlon. Test butów sportowych

Buty dobrze sprawają się na asfalcie i polnych drogach, nie polecam ich w bardziej ekstremalne warunki.

Dodatkowy plus za wytrzymałość butów. Mam je od 2 miesięcy, biegam w nich 2 razy w tygodniu i czasem zakładam do ćwiczeń w siłowni, a Nike Free 4.0 Flyknit wciąż wyglądają jak dopiero co wyjęte z pudełka.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.