Nike Free TR Flyknit - sportowy styl w luksusowym wydaniu [TEST]

Nike Free TR Flyknit to lekkie, elastyczne, a przy okazji zabójczo piękne buty sportowe. Tak właśnie pomyślałam o tym modelu po wyjęciu go z pudełka. Później już było tylko lepiej.

Be+ by Etam. Komfort i wygoda na treningu [TEST]

Producent sugeruje, że Nike Free TR Flyknit to buty treningowe przystosowane do ćwiczeń wydolnościowych i siłowych, zatem powinny sprawdzić się zarówno na sali fitness, jak i podczas ćwiczeń w plenerze. Nowego nabytku nie oszczędzałam. Buty poznały co to zajęcia na stepie, Cross fit, zaliczyły również treningi biegowe.

Nike Free TR Flyknit - cholewka

Nike Free TR Flyknit testNike Free TR Flyknit test Nike Free TR Flyknit Nike Free TR Flyknit

Cholewka zbudowana jest na bazie patentu nazwanego przez firmę Nike - Flyknit. W praktyce oznacza to bezszwowy system wykonania buta, przypominający włóczkową skarpetkę, która z założenia ma idealnie dopasowywać się do stopy. I tak jest! Wszyta dookoła obrzeża pianka oraz miękki zapiętek potęgowały doznanie. Buty rzeczywiście otulały stopy, dzięki czemu czułam się jak w miłym, ale niezwykle dynamicznym kapciu.

Test butów sportowych. Nike, adidas, Puma, Decathlon

Nike Free TR Flyknit - podeszwa

Nike Free TR FlyknitNike Free TR Flyknit Nike Free TR Flyknit Nike Free TR Flyknit

Typ podeszwy jest mi znany z serii Nike Free - butów, które wspierają tzw. bieganie naturalne. W tym obuwiu filozofia jest bardzo podobna. Ponacinana guma współpracuje ze stopą, tj. nie ogranicza jej naturalnych ruchów. Buty nie posiadają żadnych usztywnień, wzmocnień, dzięki czemu można się poczuć, jakby się ćwiczyło boso, tyle, że... w butach.

Zobacz wideo

Nike Free TR Flyknit w praktyce

Nike Free TR FlyknitNike Free TR Flyknit Nike Free TR Flyknit Nike Free TR Flyknit

Grubość pianki daje pewne uczucie miękkości, jednak TR Flyknit to model o stosunkowo oszczędnej amortyzacji, co jest dla mnie ogromnym atutem. Dzięki temu buty są niesamowicie wygodne. W połączeniu z "technologią włóczki", miękkim zapiętkiem i ponacinaną podeszwą stanowią obuwie bardzo elastyczne, lekkie, dynamiczne. Podczas szybkich ruchów na stepie nie stawiały żadnych oporów, nie ślizgały się, natomiast przy szybkim podnoszeniu ciężarów dawały idealne wsparcie.

Pazura pokazały również podczas biegania. Z racji na ich lekkość i dynamikę świetnie sprawdziły się w trakcie wykonywania szybszych przebieżek. Są to buty, które wspomagają naukę biegania tzw. naturalnego, czyli ułatwiają naukę lądowania na śródstopiu (które pełni funkcję amortyzującą). Jeśli jednak uporczywie ciężko lądujesz na pięcie, to pamiętaj, że niewielka grubość pianki na dłuższą metę nie uchroni cię przed urazami.

Jedynym "mankamentem" butów jest wydłużony nosek. Ten kształt niczemu w moim mniemaniu nie służy, a czasem wręcz przeszkadza. Przy niedostatecznym podniesieniu nogi zdarzało mi się zaczepiać czubkiem np. o step. Na zdjęciu widać, jak się "marszczy".

Nike Free TR Flyknit - wygląd

Nike Free TR FlyknitNike Free TR Flyknit Nike Free TR Flyknit Nike Free TR Flyknit

Firma Nike od lat stawia na aspekt wizualny swoich produktów. Nike Free TR Flyknit to buty bardzo estetyczne. Ich stonowana kolorystyka i opływowy kształt sprawia, że na nodze wyglądają zgrabnie i lekko. Materiał z którego wykonana jest cholewka daje wrażenie wręcz sportowej elegancji. Jeśli zatem lubisz sportowy styl na co dzień, z powodzeniem możesz je zakładać na miasto i do pracy.

Podsumowanie

Nike Free TR Flyknit to buty bardzo uniwersalne. Dają wsparcie i wygodę podczas statycznych oraz dynamicznych ćwiczeń na sali fitness, świetne także do biegania. Są bardzo estetyczne, dlatego nie mam oporów, by zakładać je na co dzień. Pomimo pozornie delikatnej struktury cholewki, to but wytrzymały. Powinien spodobać się każdemu, kto ceni sportowy komfort i walory estetyczne.

Cena: ok. 550 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.