Zegarek Smart Motorola Moto 360 oczami kobiety [RECENZJA]

Dzięki zegarkowi Smart Motorola Moto 360 sprawdzisz puls podczas ćwiczeń, liczbę wykonanych kroków, a także pogodę i powiadomienia z Facebooka. Większość recenzji smartwatchy pisanych jest przez mężczyzn. Ja postanowiłam przetestować go pod kątem damskiego użytkowania i przydatności podczas codziennych czynności. Jak więc wypadł zegarek Smart Motorola Moto 360?

Zegarek Smart Motorola Moto 360 - wygląd

W urządzeniach tego typu jest to dla mnie szczególnie ważna kwestia. Smartwatch ma zastąpić zegarek, który noszę codziennie jako ozdobę, więc musi być godnym następca mojej biżuterii. Zegarek Smart Motorola Moto 360 dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: z czarnym i szarym skórzanym paskiem lub metalową bransoletą. Co więcej, w przeciwieństwie do innych popularnych smartwatchy, ten posiada okrągłą tarczę i kopertę, a nie kwadratowo-prostokątną, dzięki czemu jest bardzo miły dla oka.

Ja do testowania wybrałam szarą, neutralną wersję, która najbardziej przypominała mi damski zegarek. Dodatkowym atutem jest na pewno możliwość personalizacji tarcz smartwatcha - część jest wgrana do systemu, natomiast resztę znajdziemy w Google Play. Obecnie jest już dostępnych ponad tysiąc, co sprawia, że można dostosować ją do koloru ubrania albo zmienić ją w rozgwieżdżone niebo, co absolutnie mnie urzekło.

Moto360Moto360 Moto360 Moto360

Wykonanie na piątkę

To kolejna kwestia, co do której przykładam szczególną uwagę. Po pierwsze ze względu na fakt, iż rzeczy źle wykonane zazwyczaj wyglądają kiepsko i tandetnie, a po drugie dlatego, że moje akcesoria muszą wykazywać się wielką wytrzymałością, by nie ulec zniszczeniu po pierwszym założeniu. Zegarek Smart Motorola Moto 360 tutaj zdał test na piątkę, bowiem został wykonany z trzech materiałów: szkła Gorilla Glass, aluminium (obudowa) oraz plastiku, z którego wychodzi pasek. Szkło tego typu zapewnia mi nienaruszony wygląd niezależnie od ruchów, które wykonuje i możliwych w tym czasie otarć. Podczas upadku nie ma szans na rozbicie, co w zegarku za tą cenę (ok. 1000 zł) byłoby prawdziwym ciosem. Cały zegarek wygląda naprawdę solidnie, jednak na forach widać opinie o niesolidnym, właśnie plastikowym, tyle zegarka, który pęka i niszczy się. Ja nie zauważyłam takiej tendencji.

Zegarek Smart Motorola Moto 360 - bateria

Przy bardzo aktywnym trybie życia, kiedy wychodzę z domu o 7 nerwowo zbierając potrzebne rzeczy, a wracam o 21, nie wyobrażam sobie noszenia (i pamiętania o niej) ze sobą ładowarki. Gdyby więc okazało się, że bateria w smartwatchu wytrzymuje zaledwie kilka godzin pracy, musiałabym z przykrością pożegnać się z tym gadżetem. Na szczęście okazało się, że po całym dniu sprawdzania powiadomień, kontroli aplikacji, korzystania z wielu funkcji, bateria pod koniec dnia wskazywała prawie 50 proc. Jest to naprawdę satysfakcjonujący wynik. Jednak prawdziwym hitem tego urządzenia jest czas ładowania. Wbrew moim najśmielszym oczekiwaniom, akumulator Zegarek Smart Motorola Moto 360 staje się pełny po niecałych... 50 minutach!

zegarek motorola moto 360zegarek motorola moto 360 zegarek motorola moto 360 zegarek motorola moto 360

System Android w smartwachu

Jest mi znany głównie dlatego, że taki system ma mój telefon, co znacznie ułatwiło mi posługiwanie się zegarkiem. Na początek plusy - fajnie, że dostając powiadomienie z Facebooka nie muszę sięgać po telefon - zostaje ono wyświetlone na tarczy zegarka. Cieszy mnie również fakt, że mogę szybko sprawdzić pogodę czy wydarzenia z mojego kalendarza. Jeśli chcę, mogę również Twittować oraz odpowiadać na wiadomości z Messengera. Tu jednak zaczynają się schody. Po pierwsze, wszystkich funkcji mogę użyć poruszając się między kartami przesuwając palcem po ekranie w odpowiednich. Nie wychodziło mi to za dobrze i w konsekwencji gubiłam się, przestawiając przypadkowo niektóre z ustawień. Po drugie, olbrzymia część funkcji tego zegarka opiera się na poleceniach głosowych. Dla przykładu, pisanie wiadomości na Messengerze w języku polskim wychodzi bardzo słabo, a w dodatku polecenia głosowe działają jedynie w języku angielskim. Wszystkie komendy typu "Send a text", "Take a note", "Remind me", "Set an alarm" czy "Navigate" tylko po ustawieniu na telefonie języka angielskiego jako domyślny dla Google Now. Co z tego, że podyktuję "navigate" skoro zegarek i tak nie zarejestruje nazwy Kazimierz Dolny? To samo tyczy się pisania wiadomości sms.

Ulubione funkcje w zegarku Smart Motorola Moto 360

Pierwszą kwestią, która absolutnie ujęła mnie w tym urządzeniu jest obecność pulsometru, do użycia którego nie potrzebujemy żadnego paska pomiarowego. Smartwatch liczy też przebyty dystans, kroki i spalone kalorie, co w przypadku osoby ćwiczącej codziennie jest bardzo przydatną informacją. Pomyślałam sobie od razy "Super, zegarek, który mogę nosić do żakietu i zabrać na siłownię do kontroli pulsu!" - niestety mój entuzjazm szybko opadł. Po pierwsze ze względu na to, że co chwilę wyskakiwały powiadomienia o nieodpowiednim ucisku paska zegarka do ręki, przez co urządzenie nie może dokonać pomiaru, a po drugie, kiedy już udało mi się ścisnąć go odpowiednio, okazało się, że działa jedynie wtedy, kiedy ręka jest unieruchomiona. To znacznie ogranicza jego możliwości w przypadku, kiedy chciałabym kontrolować puls np. na bieżni.

zegarek motorola moto 360zegarek motorola moto 360 zegarek motorola moto 360 zegarek motorola moto 360

Podsumowanie

Podczas testowania zegarka, bardzo przyzwyczaiłam się do pewnych funkcji, takich jak np. sprawdzanie powiadomień z Twittera czy Facebooka na ekranie, używania kalendarza i korzystania z prognozy pogody. Mimo kilku niedociągnięć, ten smartwatch zdecydowanie nadrabia jakością wykonania, różnorodnością tarcz, które możemy zmieniać w zależności od ubioru czy dobrą baterią i bardzo szybkim czasem ładowania. Zegarek przyda się jednak bardziej mężczyznom, którym moim zdaniem ten zegarek jest dedykowany. I mimo że bardzo lubię gadżety czy nowinki technologiczne, to instalowanie, parowanie z telefonem, aktualizowanie i przełączanie kart jest dla mnie zbyt czasochłonne i skomplikowane. Poza tym, nie mogłabym używać go na siłowni, co jest dla mnie największym minusem. Jeśli jednak szukasz smartwatcha, którym możesz zdziałać niemalże wszystko i lubisz korzystanie z aplikacji, bez wątpienia jest to model, który mogłabym polecić.

embed

Motorola Moto 360 szary

  • Kompatybilna platforma: Android
  • Przekątna ekranu: 1,56 cala
  • USB: microUSB

w okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA