Biust w dobrej formie

O zaletach z aktywności fizycznej nie trzeba się rozpisywać. To fakt. W zależności od jej rodzaju dobiera się odpowiedni strój: amortyzujące wstrząsy buty, specjalne spodnie czy koszulkę. Ale która kobieta pamięta o rzeczy fundamentalnej - specjalnym biustonoszu, który ochroni biust?

FAKTY

 

A fakty są następujące. Podczas ruchu kobiece piersi narażone są na ekstremalne przeciążenia - tym większe, im większy rozmiar biustu. Ciężko w to uwierzyć? Eksperci zbadali, że przy każdym kroku piersi unoszą się około 9 cm. Podczas kilometrowego biegu nasz biust pokonuje "trasę" długości 84 metrów a udział w maratonie oznacza ruch piersi wynoszący 3,5 km! Takie cyfry robią wrażenie.

Jeżeli biust nie jest odpowiednio chroniony, rozciąga się tkanka łączna (obok tłuszczu jego główny budulec) i więzadła Coopera, co w konsekwencji prowadzi do trwałej utraty jędrności piersi . Warto podkreślić słowo TRWAŁEJ, bowiem tkanka łączna nie ma tej właściwości co mięśniowa - nie da jej się kształtować poprzez trening. Uprawiając sport bez odpowiednio dopasowanej bielizny paradoksalnie kobiety szkodzą swojemu zdrowiu i wyglądowi . I najważniejsze - dotyczy to każdego rozmiaru biustu - także miseczki A, i każdej aktywności fizycznej - od uprawiania jogi, pieszych wędrówek po jogging czy karate. W każdym przypadku pierwszym elementem stroju dbającej o siebie dziewczyny, o który należy się zatroszczyć, jest profesjonalny biustonosz sportowy .

 

Podstawą jest jego konsekwentne noszenie przy każdej aktywności. Nawet najlepszy biustonosz sportowy nie ochroni piersi, jeżeli będzie zakładany od czasu do czasu.

Druga fundamentalna kwestia - dopasowanie odpowiedniego rozmiaru . Aby spełniał on swe funkcje musi mieć idealnie pasujący obwód pod biustem i miseczki. To element, którego nie mają tak popularne wśród pań topy sportowe - rozmiarowane najczęściej XS-XL. Bo jak dobrać taki top osobie, która ma rozmiar 75G? Rozmiar M będzie dobry pod biustem, ale totalnie spłaszczy biust natomiast rozmiar L pomieści piersi, ale taśma dolna będzie zupełnie luźna, czyli cały ciężar spocznie na ramionach. W pierwszym przypadku skończymy z bolesnymi obtarciami skóry a w drugim z odciskami na ramionach i bólem karku.

Biustonosze Anita active mają rozmiary takie jak bielizna dzienna. Gwarantuje to, że każda osoba może wybrać odpowiedni obwód plus rozmiar miseczki . Efekt: wygoda i optymalne podtrzymanie piersi.

JAKI BIUSTONOSZ?

 

Biust najlepiej oddać w ręce profesjonalistów - tylko biustonosz sportowy najwyższej jakości ochroni piersi przed niekorzystnymi zmianami. Kolekcja profesjonalnych biustonoszy sportowych Anita active to kilkanaście modeli dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdej aktywnej sportowo kobiety. Przede wszystkim redukują ruchy biustu o ok. 80%, podczas, gdy zwykły biustonosz jedynie o ok. 35%. Pozwala na to zastosowanie unikalnych rozwiązań w zakresie konstrukcji oraz funkcjonalnych materiałów. Co ważne, biustonosze Anita active dopasowuje się zarówno do typu aktywności fizycznej, jak i do rozmiaru biustu. Od tych dwóch czynników zależy, z której grupy podtrzymania należy wybrać biustonosz - lekkiego, średniego czy maksymalnego (odpowiednio Light, Firm lub Maximum Support). Taki system gwarantuje, że wybrany model będzie w pełni funkcjonalny i dopasowany do intensywności dyscypliny.

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH...

 

Biustonosze sportowe Anita active zostały przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Wszystko po to, by chronić wrażliwą na rozciąganie tkankę łączną. Każdy model biustonosza sportowego tworzony jest i testowany ok. 3 lat, aby zagwarantować możliwie najlepsze dopasowanie, podtrzymanie i komfort. Kilka elementów jest szczególnie istotnych:

 

- MISECZKI: są skonstruowane tak, aby idealnie podtrzymywać piersi. Mają specjalny kształt oraz tkaninę o zredukowanej elastyczności, dzięki którym biust jest przytrzymywany blisko klatki piersiowej. W efekcie piersi robią wrażenie lekko spłaszczonych, ale to świadoma decyzja projektantów Anita active. We wszystkich modelach miseczki zbudowane są z dwóch warstw tkaniny - po wewnętrznej stronie nie mają szwów, aby zapobiec podrażnieniom podczas ćwiczeń.

- RAMIĄCZKA : w zależności od modelu biustonosza Anita active proponuje różne typy ramiączek. Podstawą wszystkich jest jednak miękkość, optymalna szerokość zapobiegająca "wrzynaniu się" w ramiona i konstrukcja dopasowana do poziomu podtrzymania. W modelu air control 5533 ramiączka są ergonomicznie ukształtowane, co zapewnia dodatkowy komfort noszenia. W grupie średniego i maksymalnego podtrzymania ramiączka zwykle są miękko podszyte (np. w bestsellerowym modelu momentum 5529 lub extreme control 5527 ). Ramiączka są zawsze regulowane i mają zredukowaną elastyczność, aby wspomagać podtrzymanie piersi.

- CZĘŚĆ TYLNA: wszystkie biustonosze sportowe Anita active mają z tyłu zapięcie na haftki, w odróżnieniu od wkładanych w większości przez głowę topów, które nazywa się bielizną sportową. Dzięki takiemu rozwiązaniu można idealnie dopasować obwód pod biustem, co ma kolosalne znaczenie, gdyż właśnie ta część biustonosza powinna "nosić" ponad 80% ciężaru piersi. Zapięcie na plecach ma też całkiem praktyczne zalety: ubieranie takiego biustonosza jest sporo łatwiejsze, obwód nie rozciąga się przez stałe przeciąganie przez głowę podczas zakładania, a lekkie wahnięcia wagi w obie strony nie stanowią problemu, bo biustonosz zawsze można zapiąć trochę luźniej lub ściślej.

- MATERIAŁ: kolekcja Anita active stworzona została z innowacyjnych tkanin, które mają zapewnić kobiecie maksimum komfortu. Są to materiały tzw. "oddychające", które pozostawiają skórę przyjemnie suchą, ponieważ odprowadzają wilgoć na zewnątrz (np. pique - w modelu extreme control 5527 , Coolmax - w modelu t-back 5522 czy eyelet - w modelu momentum 5529 ). Dzięki temu ciało nie wychładza się. Tkaniny połączone są ze sobą za pomocą bardzo płaskich taśm i delikatnych szwów, które nie obcierają podczas ruchu.

ANITA ACTIVE - DLA KAŻDEJ Z NAS

 

Kolekcja profesjonalnej bielizny sportowej Anita active jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdej kobiety, która lubi aktywnie spędzać czas. Szeroka gama modeli, rozmiarów (od rozmiaru 65 pod biustem, do miseczki H) i kolorów sprawia, że wybór odpowiedniego biustonosza nie stanowi problemu. Kolekcja Anita active to nie tylko modele bazowe, ale także edycje limitowane w nietypowych połączeniach kolorystycznych inspirowane najnowszymi trendami mody czy wielkimi wydarzeniami sportowymi, jak minione Igrzyska Olimpijskie w Sochi. Całą kolekcję Anita active wraz z opisem poszczególnych artykułów odnaleźć można na stronie internetowej www.anita.com .

Znajdź sklep >>>