Fitness pod lupą. Co kupujemy, z kim i z czym ćwiczymy?

Okazje.info dokładnie przyjrzały się szeroko rozumianemu fitnessowi. Temu, czego najczęściej szukamy i co kupujemy. Sprawdzcie, jaki sprzęt do ćwiczeń jest najpopularniejszy, czy wolimy ćwiczyć na dworze, w domu czy w sali fitness? Ćwiczymy sami czy w grupie? Jakie akcesoria kupujemy?

Indoor vs Outdoor

Indoor vs. outdoorIndoor vs. outdoor okazje.info

Aktywny wypoczynek zdecydowanie zwycięża. Słoneczna pogoda sprawia, że wychodzimy z sal fitness i siłowni i biegamy albo jeździmy na rowerze. Outdoor wybiera 64,59 proc. badanych, indoor to tylko 19,56 proc. Ćwiczymy jednak sami - sporty zespołowe - kategoria produktowa dedykowana akcesoriom i sprzętom do gier zespołowych wygenerowała zaledwie 12,8% ruchu.

Na czym ćwiczymy?

Indoor vs. outdoor

okazje.info

Rowerek treningowy to niekwestionowany lider wśród wszelkich urządzeń stacjonarnych do ćwiczeń. Jego wysoka pozycja rankingowa nie jest niczym zaskakującym. Od lat cieszy są on ogromną popularnością. Dlatego możesz wybierać spośród naprawdę wielu modeli w różnych cenach i o różnych parametrach. Są rowerki pionowe, poziome czy spinningowe. Kupujący jednak nie chcą wydać kroci na rowerek - największym zainteresowaniem ciszą się rowerki w niskich cenach, nie przekraczających 700 zł.

Drugim najpopularniejszym urządzeniem są orbitreki . Orbitreki są polecane przed trenerów fitness jako urządzenie do kształtowania całej sylwetki, ponieważ łączą zalety steppera, rowerka treningowego i bieżni mechanicznej. Jest to jednak sprzęt o dużych wymiarach, z którego najczęściej korzysta się podczas odwiedzin w profesjonalnych siłowniach. W przypadku orbitreków kryterium niskiej ceny zdaje się być mniej istotne niż przy zakupie roweru treningowego. Wśród najpopularniejszych znalazły się bowiem takie, za które trzeba zapłacić powyżej kilku tysięcy zł.

Z czym ćwiczymy?

Indoor vs. outdoor okazje.info

Internauci nie zapominają o dodatkowych akcesoriach. Najpopularniejsze są pulsometry . Dużym zainteresowaniem cieszą się także stabilizatory , które zabezpieczają przed kontuzją stawów i wspomagają leczenie przeciążeń.

Jak się ubieramy na trening?

Analizy dowiodły, że niewielka grupa polskich internautów interesuje się zakupem profesjonalnej odzieży sportowej. Z pewnością podyktowane to jest jej wysoką ceną. Można zatem wnioskować, że mimo zapewnienia wysokiego komfortu, wygody ćwiczeń i atrakcyjnego wyglądu, konieczność poniesienia dodatkowych nakładów finansowych, zniechęca do jej zakupu. W przypadku obuwia sportowego producentem, do którego internauci mają największe zaufanie to firma Nike. Jej buty zajęły 1 miejsce zarówno wśród najpopularniejszego obuwia sportowego dla kobiet i dla mężczyzn.

Warto zauważyć jednak, że o ile mężczyźni przy wyborze obuwia sportowego sugerują się przede wszystkim jego funkcjonalnością, dla kobiet równie ważne okazują się walory estetyczne.

Ćwiczymy sami czy w grupie?

Indoor vs. outdoor

okazje.info

W pojedynku sportów indywidualnych i zespołowych zdecydowanie zwycięstwo należy do tych pierwszych. Gry drużynowe oraz sporty rakietowe i rekreacyjne są mniej popularne. Strony im poświęcone są odwiedzane znacznie rzadziej.

Najpopularniejszym sportem zespołowym wśród internautów jest piłka nożna. Uwagę internautów w znacznie mniejszym stopniu przykuwają akcesoria związane z tenisem ziemnym, siatkówką i koszykówką. Jeszcze mniej popularne są gry zespołowe wymagające większego nakładu finansowego, takie jak np. squash i golf.

Wnioski?

- Ćwiczymy indywidualnie. Zdecydowanie dalej są sporty zespołowe i gry rekreacyjne,

- ćwiczymy w modnym stroju, ale nie inwestujemy w profesjonalny strój na fitness,

- ćwiczymy na dworze. Zdecydowanie wygrywa jazda na rowerze. Więcej o preferencjach jeżdżących, przeczytasz na polskanarowery.pl ,

- ćwiczymy na rowerkach treningowych i orbitrekach. Te sprzęty gwarantują trening całej sylwetki, a na takim nam zależy najbardziej. Na dalszych miejscach są sztangi, wiosła treningowe, gumy fitness i steppery,

- ćwiczymy z pulsometrami i stabilizatorami. Świadczy to o tym, że staramy się żeby nasz trening był bezpieczny i efektywny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.