Jak schudnąć 10 kg? 10 zasad odchudzania

Odchudzanie nie jest łatwym i przyjemnym procesem. Wymaga od nas wielu wyrzeczeń. Postawą są oczywiście dieta i ćwiczenia. Szczególnie kiedy chcemy schudnąć naprawdę dużo. 10 kg w 2 miesiące to wyniki realny do osiągniecia. Trzeba jednak podejść do sprawy metodycznie. Poznaj 10 zasad odchudzania.

10 kilogramów w 2 miesiące – 10 zasad odchudzania

10 kilogramów w 2 miesiące to naprawdę duży ubytek wagi. Zakładamy, że będziemy chudnąć nieco ponad 1 kilogram w tydzień. To realne, zdrowe i bezpieczne założenie. Jednak, aby osiągnąć to bez trudu trzeba wdrożyć solidny plan i jadłospis bardzo szczegółowo opracowany. Pomocne w walce o schudnięcie 10 kilogramów w 2 miesiące będą nasze zasady. O czym powinniśmy pamiętać zawsze i wszędzie?

10 zasad odchudzania – zasada 1 – regularność

Przede wszystkim pamiętaj o regularności w diecie. Nie możesz głodzić się przez cały dzień, żeby na wieczór rzucić się na jedzenie. Musisz jeść rozsądne porcje, najlepiej niezbyt duże, ale o stałych porach i zawsze regularnie. Najlepiej jeść co trzy godziny.

10 zasad odchudzania – zasada 2 – pory posiłków

Regularności spożywanych dań muszą towarzyszyć stałe pory. Najważniejsze w tej kwestii są śniadania i kolacje. Te pierwsze jedz nie później niż godzinę po przebudzeniu. Natomiast ostatni posiłek powinniśmy jeść minimum dwie godziny przed snem. Nie można chodzić spać z pełnym żołądkiem.

10 zasad odchudzania – zasada 3 – poproś o pomoc

Nie potrafisz trzymać się założeń diety? Nie bój się prosić o pomoc eksperta. Dietetyk pomoże ci nie tylko ustalić szczegółowy plan i jadłospis diety, która pomoże ci zrzucić dziesięć kilogramów w dwa miesiące, lecz także udzieli szczegółowych porad na temat żywienia. Wspomoże też dobrym słowem w sytuacji kryzysowej.

10 zasad odchudzania – zasada 4 – pij minimum dwa litry wody dziennie

Podczas diety nie zapominaj o nawodnieniu organizmu. Liczy się nie tylko, to co jesz, lecz także to, co pijesz. Unikaj napojów gazowanych, słodzonych soków, kawy czy herbaty z cukrem. Postaw na czystą wodę niegazowaną i herbaty ziołowe.

10 zasad odchudzania – zasada 5 – unikaj słodyczy

Celowo napisaliśmy – unikaj. Nie musisz ich pozbyć się zupełnie ze swojej diety. Warto od czasu do czasu, w ramach nagrody, zjeść coś słodkiego. Niech to będą zdrowe słodycze! Na przykład samodzielnie przygotowane ciasteczka owsiane czy ciasto marchewkowe bez cukru.

10 zasad odchudzania – zasada 6 – nie jedz żywności przetworzonej

Zakupy rób tylko u sprawdzonych dostawców. Masz dzięki temu pewność, że towary, które kupujesz i spożywasz, są najwyższej jakości. A wszystko, co jesz nie zawiera zbytecznej chemii czy konserwantów.

10 zasad odchudzania – zasada 7 – wyklucz niezdrową żywność

Nie stołuj się w restauracjach szybkiego ruchu. Popularne fast foody to grzech najcięższy w dążeniu do idealnej sylwetki. To puste kalorie, które oddalą twój cel, czyli piękną sylwetkę.

10 zasad odchudzania – zasada 8 – ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz

Podstawą odchudzania jest dieta i ćwiczenia. Koniecznie ćwicz regularnie. Najlepiej dwa lub trzy razy w tygodniu. Tu nie ma wymówek!

10 zasad odchudzania – zasada 9 – wprowadź zdrowe nawyki

Myśl o wprowadzeniu zdrowych nawyków do swojego życia na stałe. Przykład? Zamiast windy, wybieraj schody. Do pracy zacznij jeździć rowerem, a samochód zostaw w garażu.

10 zasad odchudzania – zasada 10 – pamiętaj, jesteś tylko człowiekiem

I rzeczą naturalną jest czasem sobie odpuścić. Nie katuj się dietą, nie stosuj morderczych treningów. Plan i jadłospis dostosuj do siebie i swoich możliwości. Tylko tak uda ci się chudnąć 10 kg. Oczywiście dieta i ćwiczenia to podstawa. Ale nie możesz w tym wszystkim zapominać o swoim dobrym samopoczuciu.

Jak schudnąć 10 kg? Plan i jadłospis

Plan i jadłospis, jak chcemy schudnąć 10 kg. Musi być bardzo szczegółowy. Wiele osób poleca dietę 1500 kalorii. To ograniczenie kaloryczne nie sprawi, że będziesz odczuwać dotkliwy głód, a zauważysz efekty dość szybko. Jadłospis jest dość urozmaicony. Nie będziesz zmęczony rutyną. Ważne jednak, aby oprócz jadłospisu mieć szczegółowy plan. To pozwoli nam zapanować nad nawykami i wyeliminować złe zwyczaje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.