Migrena, obfite śniadania - dowiedz się, co wyeliminować z diety i jak skutecznie schudnąć

Od dawna starasz się zrzucić zbędne kilogramy i czujesz, że wciąż tkwisz w miejscu? Istnieje wiele powodów, przez które być może nie jesteś w stanie osiągnąć upragnionego efektu. Jak skutecznie schudnąć?
Zobacz wideo

Jak skutecznie schudnąć? 

Jeśli próbujesz schudnąć, to zapewne wiesz, że nie jest to ani szybki, ani bezbolesny proces. By osiągnąć upragnione efekty trzeba mieć odpowiednio dużo cierpliwości i samozaparcia. Co w przypadku, gdy ten proces rozciąga się zbyt długo, a jakiekolwiek sukcesy nie pojawiają się na horyzoncie? 

Zdziwisz się, ale istnieje kilka powodów, przez które Twoje starania mogą być zupełnie bezskuteczne. O czym mowa? Na przykład o migrenach - jeśli przechodziłaś je w okresie dojrzewania, możesz mieć później tendencje do tycia. Nie brzmi to pocieszająco, jednak ten czynnik warto mieć na uwadze, jeśli chce się uzyskać upragniony efekt. 

Twoją bolączką mogą być także tak zwane "cheat day'e". Na czym one polegają? Przede wszystkim na przyzwoleniu na spożycie jakieś dania spoza naszej listy dietetyczne. Oczywiście, nie jest w tym nic złego, jeśli zdarzy się taki dzień raz w tygodniu. Problemem może być jednak okres wakacji, podczas którego jesteśmy kuszeni różnymi smakowitymi i nie do końca dietetycznymi smakołykami. 

Niezwykle niekorzystnie wpływa na nas także niedobór witaminy D. Jest ona odpowiedzialna między innymi za utrzymanie układu kostnego w nienagannym stanie. Warto więc zadbać o jej odpowiedni poziom, jeśli chcemy mieć siłę, by wykonywać regularne treningi

No i w końcu, uważaj na otyłe środowisko. Udowodnione zostało, że jeśli obracasz się wśród ludzi, którzy absolutnie nie zwracają uwagi na to, co jedzą, to także sama zaczynasz tak podchodzić do kwestii żywieniowych. A to pierwszy krok w stronę otyłości

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.