Jak schudnąć do wakacji? Jak zrobić formę na wakacje? Forma na plaży dla każdego

Schudnąć do bikini - to marzenie wielu. Wakacje to ten czas, kiedy odsłaniamy ciało i chcemy wyglądać jak najlepiej. Jak szybko schudnąć do wakacji? Co zrobić, żeby schudnąć na wakacje i cieszyć się formą na plaży?

Jak szybko schudnąć do wakacji?

Kto nie chciałby się pochwalić formą na plaży, niech pierwszy rzuci kamień – parafrazując znane przysłowie. Przed wakacjami coraz więcej osób wpisuje w okno wyszukiwarki internetowej zapytanie: „jak szybko schudnąć do wakacji?”. A w internecie aż roi się od nie najlepszych rad.

Prawda jest taka, że jeśli chcemy schudną szybko do wakacji, to nie rady z forum internetowego nam pomogą, a upór i konsekwencja w dążeniu do celu. Musimy zmienić złe nawyki żywieniowe, wprowadzić te zdrowe, a zauważymy, jak nasze ciało zacznie się zmieniać. Nawet dzięki drobnym zmianom, możemy wiele zmienić i szczycić się później świetną formą na wakacjach.

Najlepsze efekty – najlepsze, bo najtrwalsze i najbardziej widoczne – przynosi połączenie regularnych treningów razem racjonalnie skomponowaną dietą. Dzięki temu najbardziej skutecznie pozbędziemy się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo podczas treningów wydziela się więcej hormonów szczęścia, a więc poprawiamy nie tylko kondycję, lecz także swoje samopoczucie.

Forma na wakacje

Pracę nad formą na wakacje warto zacząć już w biurze. Wiele osób prowadzi siedzący tryb życia, a więc uprawia mało sportu. Kiedy wdrożymy kilka nawyków do naszego codziennego życia i zaczniemy je odpowiednio wcześnie stosować, forma na wakacje przyjdzie sama.

Po pierwsze zacznij chodzić po schodach. Z pewnością w biurze najchętniej wybierasz windę. Zamień ją na schody, a już po kilku tygodniach zauważysz jędrniejsze pośladki i mniejszy obwód bioder.

Dodatkowo spróbuj innej diety. Zamawiasz jedzenie w biurowej stołówce? A może żywisz się kanapkami od tak zwanego „pana kanapki”? Paczkowane jedzenie i to stołówkowe nie przybliży cię do świetnej formy na wakacje. Zacznij gotować samodzielnie. A wiosną i latem zadanie jest szczególnie proste. Mamy mnóstwo owoców i warzyw. Dieta, która kształtuje formę na wakacje może być oparta właśnie na tych łatwo dostępnych składnikach. W pracy każdy będzie ci zazdrościł samodzielnie przyrządzonych koktajli czy sałatek owocowych.

Co zrobić, żeby schudnąć na wakacje?

Kiedy mówimy o diecie, która wpłynie na naszą formę na plażę, należy wspomnieć także o innych zaletach owocowej i warzywnej diety. Mają one w tym okresie najwięcej witamin i składników mineralnych. Dzięki nim nasza skóra będzie promienna, a włosy mocne i sprężyste.

Warto do wakacyjnej diety włączyć także nabiał, ze szczególnym uwzględnieniem maślanek, kefirów i jogurtów. Gaszą one pragnienie i sycą! Wzmacniają odporność i poprawiają pracę układu pokarmowego.

Co jeszcze możemy zrobić, aby schudnąć na wakacje? Spróbuj jeść często, ale małe porcje. Tylko w ten sposób twoja przemiana materii utrzyma się na najwyższym poziomie.

Formę na plażę uzyskasz także wdrażając stałe pory jedzenia. Systematyczność i regularność są kluczem do sukcesu. W ten sposób organizm doskonale będzie wiedział, o której dostaje jedzenie, nie będzie więc oszczędzał energii, a więc wszystko na bieżąco spali.

Zdecydowanie w walce o formę na wakacje odmów sobie słodyczy. Unikaj jak ognia paczkowanych ciastek, batoników, cukierków. Jeśli chodzi o napoje, to bezwzględnie wyklucz z diety te gazowane, słodzone i barwione. Nie możesz żyć bez słodyczy? Zjedz lody. Najlepiej owocowe sorbety.

Warto także sięgnąć po ostre przyprawy. Kiedy włączysz je do swojej diety, nie  tylko ograniczysz sól w swojej kuchni, która zatrzymuje wodę w organizmie, lecz także przyspieszysz przemianę materii. Do każdego dania dodawaj wiec chili, pieprz, imbir, ostrą paprykę.

Jeśli chodzi o napoje, ogranicz spożycie kawy i alkoholu. Mogą zatrzymywać wodę w organizmie i powodować obrzęki. Wybieraj wodę mineralną, ziołowe i zielone herbaty. Pij co najmniej dwa litry dziennie i cieszę się świetną formą na plaży.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.