Jak schudnąć 0,5 kg w jeden dzień? Czy można chudnąć 0,5 kg dziennie?

Dieta, która pozwala nam schudnąć 0,5 kg dziennie sprawdzi się w kryzysowych sytuacjach. Idziemy na imprezę i chcemy włożyć ulubioną sukienkę, ale zamek przestał się domykać? Nic trudniejszego. Zamiast panikować, wystarczy schudnąć 0,5 kg w jeden dzień. Jak to zrobić? Można wybrać na przykład dietę owsianą.

Jak schudnąć 0,5 kg dziennie?

0,5 kg dziennie to nie jest wiele. Oczywiście jeśli stosujemy taką dietę raz na jakiś czas. Jednodniowa dieta pozwoli nam pozbyć się niechcianego tłuszczu, ale musimy pamiętać, że nie możemy jej stosować częściej niż raz w tygodniu.

Najpopularniejszą jednodniową dietą, która pozwala schudnąć około 0,5 kg dziennie jest dieta owsiana. Tak, dieta, dzięki której stracimy 0,5 kg dziennie opiera się na owsiance! Owies zaspokaja nasze odczuwanie głodu, nie jesteśmy głodni, jemy mniej niż zwykle i chudniemy błyskawicznie.

Co ciekawe dieta jednodniowa, która bazuje na owsiance, dostarcza nam dodatkowych dobroczynnych składników. Jest bogata w fitoestrogen - hormon, którego poziom spada wraz z wiekiem. Ponadto otręby owsiane obniżają poziom cholesterolu we krwi. Regulują też procesy trawienne i ułatwiają wypróżnianie.

Co jeść, żeby schudnąć 0,5 kg dziennie?

Co zatem jeść, żeby schudnąć 0,5 kg dziennie? Na diecie owsianej jemy zupę owsianą. Wyłącznie! Już rano, tuż po przebudzeniu – ważne, zupa musi być świeża, nie powinniśmy przygotowywać jej dzień wcześniej – przygotowujemy specyficzną owsiankę. Do dwóch litrów odtłuszczonego mleka wsypujemy siedem-osiem łyżek płatków owsianych. Najlepiej typu górskiego. Oczywiście dodajemy je już do wrzącego mleka. Cały czas mieszamy zupę, aż osiągnie pożądaną dla nas konsystencję. Zupa jest gotowa.

Na śniadanie, czyli tuż po przyrządzeniu zjadamy pierwszą porcję. Kolejne talerze jemy co dwie-trzy godziny. Zupę za każdym razem możemy podgrzać, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spożywać ją na zimno. Do każdej porcji dokładamy trzy łyżki otrąb owsianych. Kiedy pod wpływem mleka zrobią się miękkie, zjadamy zupę. Takie posiłki zapewniają nam uczucie sytości na długo.

Wiemy już, co jeść, a co pić, żeby schudnąć 0,5 kg dziennie? Dzień diety owsianej to także dzień picia wyłącznie ściśle określonych płynów. Pijemy tylko wodę – niegazowaną, mineralną – oraz zieloną herbatę. Bezwzględnie ograniczamy słodzenie. Nie dodajemy cukru do herbaty, a wodę pijemy czystą, bez dodatku syropu czy innych „słodzideł”.

Jak schudnąć 0,5 kg dziennie? Trening 

Ruch jest niezbędny przy każdej diecie. Jeśli zastanawiasz się, jaki trening pozwala spalić 0,5 kg tłuszczu w ciągu dnia, podpowiadamy. Na początek wyjaśnijmy jedną rzecz – aby spalić 1 kg należy spalić 7000 kalorii. 0,5 kg to więc 3500 kalorii. To bardzo dużo. Jednorazowy trening nie załatwi tu sprawy. Co ciekawe, bez trudu jesteśmy w stanie zjeść tyle kalorii w ciągu jednego dnia. Wystarczy zamówić danie w restauracji fast foodowej, na deser zjeść duży kawałek bezy i wypić do tego kilka szklanek napoju gazowanego. A przecież na tym nie poprzestaniemy. To puste kalorie, które nie dadzą nam wystarczającej energii, aby funkcjonować przez cały dzień.

Jaki trening więc pozwala schudnąć 0,5 kg dziennie? Przygotowaliśmy kilka przykładowych sportów. Poniższe wyliczenia zostały przygotowane dla kobiety, która ma około 160 cm i waży około 70 kg. To wartości orientacyjne, jednak pozwalają wizualizować, jak bardzo intensywny trening musimy wykonać, aby spalić 0,5 kg.

  • Bieganie - 5 godzin
  • Taniec - 12 godziny
  • Skoki na skakance - 7 godzin
  • Jazda na rolkach - 8 godziny
  • Zajęcia fitness - 9 godzin
  • Aqua aerobic - 11 godziny
  • Trening na orbitreku - 7 godzin
  • Pływanie - 8 godzin

Jak schudnąć 0,5 kg dziennie? Ćwiczenia

Powyższe aktywności i czas, jaki musielibyśmy na nie poświęcić daje do myślenia. To niemożliwe, aby udało nam się schudnąć 0,5 kg dziennie dzięki na przykład pływaniu. Nikt nie dałby rady pływać przez osiem godzin non stop!

Zastanawiasz się, więc czy możliwym jest, aby schudnąć 0,5 kg dziennie? Tak, ale warto postawić na regularny trening. Ćwiczenia powinny być dostosowane do celu, który chcemy osiągnąć. Każdy trener personalny, instruktor fitness powie nam, że najlepszymi ćwiczeniami spalającymi tłuszcz jest cardio. Oczywiście nie jednorazowe, a systematyczne. Co warto wybierać? Zdecydowanie sprawdzi się tu pływanie, jazda na rowerze, na rolkach czy bieganie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.