Jak schudnąć 9 kg w 3 tygodnie? Jaką dietę wybrać, jeśli chcemy schudnąć 9 kg w trzy tygodnie?

Schudnąć 9 kg w 3 tygodnie nie jest łatwo. Dietetycy nie rekomendują tak ekspresowego odchudzania. Jednak jeśli jesteś zdeterminowany, jest możliwa tak szybko utrata na wadze. Jednym ze sposobów jest stosowanie diety norweskiej. Na czym polega i czy faktycznie można schudnąć 9 kg w 3 tygodnie?

9 kg w 3 tygodnie - jak schudnąć? Wybierz dietę norweską

9 kg w 3 tygodnie to wyzwanie. Nie ukrywajmy, czeka cię bardzo restrykcyjna dieta. Jedną z nich może być dieta norweska. Niektórzy przekonują, że można na niej schudnąć nawet 10 kg i to w zaledwie 14 dni! Jednak warto zostawić sobie margines błędu i założyć, że schudniemy około 9 kg w 3 tygodnie. Dzięki takiemu postanowieniu, nie będziemy rozczarowani, gdy stracimy mniej kilogramów, a poza tym będzie to odrobinę zdrowiej dla naszego organizmu.

Zobacz wideo Naleśniki szpinakowe z łososiem wędzonym

Jak schudnąć 9 kg w 3 tygodnie? Dieta 

Dieta norweska jest restrykcyjna i monotonna. Można ją przeprowadzić wyłącznie raz w roku. Bądź przygotowany na to, że po tak surowej i wymagającej diecie mogą wystąpić niedobory witamin i minerałów.

Jeśli chcesz schudnąć 9 kg w 3 tygodnie, przygotuj się na jedzenie głównie jajek i grejpfrutów. Oprócz tego dieta składa się z surówek, chleba razowego, gotowanych mięs i ryb. Pijemy wyłącznie niegazowaną wodę, herbaty ziołowe i bardzo słabą kawę. Koniecznym jest picie minimum dwóch litrów dziennie.

Codzienny jadłospis składa się tylko z trzech posiłków. Wykluczamy kolację! Zjadamy za to dietetyczny śniadanie, dietetyczne drugiego śniadanie, dietetyczny obiad. Podkreśliliśmy kilkukrotnie, że są to posiłki dietetyczne, ponieważ naprawdę warto uzmysłowić sobie to przed podjęciem kuracji. Tylko tak skomponowana dieta pozwoli nam schudnąć 9 kg w 3 tygodnie, a może nawet więcej! Rekordziści na takim wyżywieniu tracą nawet 10 kg w 2 tygodnie.

Dieta norweska znacząco przyspiesza przemianę materii zmniejsza odczuwanie głodu i przede wszystkim odchudza. Niestety bardzo trzeba uważać na efekt jo-jo tuż po zakończonym odchudzaniu.

Jak schudnąć 9 kg w 3 tygodnie? Jadłospis

Jadłospis w diecie norweskiej jest rozpisany z góry. Każdy je to samo. Mamy plan żywieniowy na 7 dni i w każdym kolejnym tygodniu jemy dokładnie tak samo.

Dzień I

Śniadanie: 3 gotowane jajka
II śniadanie: 3 gotowane jajka, 1 grejpfrut, słaba kawa lub herbata
Obiad: surówka warzywna bez sosów i oleju, 3 jajka, 1 kromka chleba, słaba kawa lub herbata

Dzień II

Śniadanie: 1-2 gotowane jajka
II śniadanie: 1-2 gotowane jajka, grejpfrut, słaba kawa lub herbata
Obiad: gotowana wołowina, seler naciowy, pomidor, ogórki, słaba kawa lub herbata

Dzień III

Śniadanie: 1-2 gotowane jajka, słaba kawa lub herbata
II śniadanie: 1-2 gotowane jajka, gotowany szpinak z łyżką jogurtu
Obiad: 2 kotlety (z jagnięciny lub z kurczaka), seler naciowy, ogórki, pomidor, słaba kawa lub herbata

Dzień IV

Śniadanie: 1-2 gotowane jajka, słaba kawa lub herbata
II śniadanie: seler naciowy, ogórki, pomidor, grejpfrut, słaba kawa lub herbata
Obiad: 1-2 gotowane jajka, gotowany szpinak, biały ser, kromka chleba

Dzień V

Śniadanie: 1-2 gotowane jajka, słaba kawa lub herbata
II śniadanie: 1-2 gotowane jajka, szpinak, słaba kawa lub herbata
Obiad: ryba, surówka warzywna, kromka chleba, słaba kawa lub herbata

Dzień VI

Śniadanie: 1-2 gotowane jajka, słaba kawa lub herbata
II śniadanie: sałatka owocowa, słaba kawa lub herbata
Obiad: gotowana wołowina, pomidor, seler naciowy, ogórki kiszone, słaba kawa lub herbata

Dzień VII

Śniadanie: 1-2 gotowane jajka, słaba kawa lub herbata
II śniadanie: plaster zimnego mięsa z kurczaka lub z indyka, pomidor, grejpfrut
Obiad: zupa jarzynowa, pomidor, seler naciowy, gotowana kapusta, słaba kawa lub herbata

Jak schudnąć 9 kg w 3 tygodnie? Ćwiczenia

Jeśli chodzi o ćwiczenia, kiedy jesteśmy na diecie norweskiej, musimy podejść do nich bardzo ostrożnie. Oczywiście ćwiczenia przyspieszą każdy proces odchudzania, szczególnie warto je stosować, jak chcemy schudnąć 9 kg w 3 tygodnie. Jednak dieta norweska bardzo osłabia organizm. Dochodzi do wypłukania wszystkich istotnych witamin i soli mineralnych. Koniecznym i zalecanym jest oczywiście suplementacjach. Jednak to i tak mało. A kiedy ćwiczymy intensywnie, spalamy bardzo dużo, potrzebujemy wartościowych składników odżywczych. Stosując tak rygorystyczną dietę możemy nawet zasłabnąć przy nadmiernym wysiłku. Lepiej więc podczas stosowania diety norweskiej jedynie wzmacniać organizm i rozciągać ciało delikatnymi ćwiczeniami. Sprawdzi się to stretching albo łagodny Pilates. Natomiast po zakończonej diecie, aby nie wpaść w efekt jo-jo i podtrzymać utratę 9 kg w 3 tygodnie, warto postawić na bardziej intensywne ćwiczenia. Sprawdzi się typowe cardio, czyli bieganie, jazda na rowerze, pływanie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.