Jak schudnąć 10 kg w miesiąc? Co jeść, żeby schudnąć 10 kg w miesiąc?

Utrata 10 kg w miesiąc to spore wyzwanie. Nie do końca zdrowe dla naszego organizmu. Zdecydowanie lepiej chudnąć wolniej, około 1 kg tygodniowo. Jeśli jednak jesteś zdeterminowany i zależy ci na szybkiej utracie 10 kg w miesiąc, oto najlepsze sposoby.

Jak skutecznie schudnąć 10 kg?

Jak skutecznie schudnąć 10 kg? Nie ma niestety jednego uniwersalnego przepisu dla każdego. Oczywiście. Musisz wybrać odpowiednią dietę. Koniecznie skonsultuj się z ekspertem do spraw racjonalnego odżywiania. Dietetyk pomoże ci wybrać odpowiednią dietę, ułoży plan działania i jadłospis. Kiedy skutecznie chcesz schudnąć 10 kg, nie powinieneś bazować na dietach znalezionych w internecie czy kolorowych magazynach.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Skuteczna dieta, która zapewni utratę 10 kg w miesiąc powinna być skomponowana indywidualnie i dostosowana do twoich potrzeb. Dietetyk zadba o racjonalnie zbilansowane posiłki i odpowiednią podaż białka, węglowodanów i tłuszczów.

Poniższe rady traktuj raczej jako element uzupełniający. To tylko sugestie, które pomogą ci zmienić nawyki i przybliżą cię do celu – utraty 10 kg w miesiąc.

Co jeść żeby schudnąć 10 kg?

Przede wszystkim jedz śniadania. To mit, że omijanie śniadań pomoże ci zrzucić zbędne kilogramy. Tak naprawdę to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia, zapewni ci energię i pozwoli zachować pełną koncentrację w trakcie pracy. Powinniśmy spożywać śniadanie około godziny po przebudzeniu. Badania dowiodły, że osoby, które jedzą śniadanie i pilnuj tego, aby zjadać pierwszy posiłek właśnie około 60 minut po wstaniu z łóżka, szybciej chudną i łatwiej utrzymać im wagę po zakończeniu odchudzania.

Kolejną złotą radą do wdrożenia jest jedzenie węglowodanów maksymalnie w trakcie dwóch posiłków w ciągu dnia. Dzięki temu unikniesz podnoszenia się poziomu cukru we krwi, a to zapobiegnie skokom insuliny. W konsekwencji łatwiej ci będzie nie podjadać miedzy posiłkami i dłużej będziesz odczuwać sytość.

Pamiętaj, że zdrowe produkty niekoniecznie są zdrowe. Częstym problemem osób walczących o utratę 10 kg w miesiąc jest to, że tylko pozornie zdrowo się odżywiają. Jedzenie zdrowych produktów, a właściwie tych reklamowanych jako zdrowe, wcale nie przybliża nas do celu. Produkty typu fit, light, odtłuszczone często zawierają wiele innych tuczących składników. Cukier musi być czymś zastąpiony, aby dany produkt dalej nam smakował.

Myślisz, że tłuszcze są niezdrowe? To błędne myślenie. Nawet jeśli chcesz stracić 10 kg w miesiąc, musisz spożywać produkty bogate w tłuszcze. Oczywiście te zdrowe, które zapewniają nam prawidłową pracę mózgu, wpływają na nasz układ nerwowy. Które tłuszcze są zdrowe? Te zawarte w tłustych rybach morskich, oliwie z oliwek, awokado, pestkach dyni czy ziarnach słonecznika.

Zdecydowanie nie podjadaj owoców. Wyeliminuj je z diety przynajmniej na początku. Jeśli chcesz schudnąć 10 kg w miesiąc, nie możesz dostarczać zbyt wielu cukrów prostych. A owoce, choć zdrowe, zawierają ich mnóstwo.

Dieta 10 kg w miesiąc

Dieta 10 kg w miesiąc nie jest dietą cud. Wymaga od ciebie wielu poświęceń i restrykcyjnego podejścia do tego, co jesz, ale także do tego, jak żyjesz. Warto wprowadzić pewne zwyczaje. Przede wszystkim zacznij notować. Zapisuj, co jesz, ile jesz, jak często. Badania udowodniły, że osoby prowadzące notatki, tracą dwa razy szybciej niż inni. Dzięki temu, że widzisz, co zjadłeś „na papierze”, łatwiej ci zrozumieć, ile kalorii jesz, a ile powinieneś.

Po drugie licz kalorie. To naprawdę pomaga schudnąć 10 kg w miesiąc. Szacowanie kaloryczności produktów szczególnie na początku będzie trudne. Możesz więc nosić zawsze przy sobie tabele kaloryczności lub sprawdzać na bieżąco w internecie, ile dany produkt ma kalorii.

Jak schudnąć 10 kg w miesiąc? Ćwiczenia

Chcesz schudnąć 10 kg w miesiąc? Zdecydowanie postaw na ćwiczenia. Jakie będą najlepsze? Każdy instruktor fitness, trener personalny czy dietetyk powie ci to od razu – cardio. Ćwiczenia utrzymane w jednostajnym tempie, ale trwające długo przybliżą cię do celu. Utrzymywanie aktywności o średniej intensywności przez dłuższy czas powoduje, że nasz organizm wykorzystuje zmagazynowaną tkankę tłuszczową jako paliwo. Zaczynamy szybciej ją tracić i w konsekwencji chudniemy.

Wystarczą dwa lub trzy treningi cardio w tygodniu. Taka ilość ćwiczeń sprawi, że schudniesz, a jednocześnie zadba o to, abyś się nie przetrenowała. Jakie ćwiczenia cardio najlepiej wybierać? Sprawdzi się jazda na rowerze, bieganie, jazda na rolkach, pływanie, ćwiczenia na orbitreku lub ćwiczenia fitness typu cardio.

Więcej o:
Copyright © Agora SA