Jak wybrać odpowiednią dietę dla siebie? 4 proste zasady dla odchudzających się

autor
open-image
Jak wybrać dietę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb i możliwości naszego organizmu? Jak poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami i zmienić na stałe swój styl życia, by czuć się lepiej, być zdrowszym i pełniejszym energii? Mamy dla was 4 sprawdzone sposoby, które pomogą wytrwać na diecie odchudzającej się i cieszyć się nie tylko piękną sylwetką, ale i lepszym samopoczuciem.
  • 1. Dopasuj dietę do potrzeb

   Przed przejściem na dietę, warto zrobić badania i sprawdzić, czy nadwaga nie wynika z problemów zdrowotnych, np. zaburzeń hormonalnych, insulinoodporności. Dopiero, kiedy jesteśmy pewne stanu naszego zdrowia, można pomyśleć o poszukaniu diety dopasowanej do naszych potrzeb i zdrowej dla naszego organizmu. Taka dieta powinna być dopasowana do naszej aktywności, wieku i uwzględniać stan naszego organizmu.
   Znajdź dietę dopasowaną do siebie
  • 2. Dieta musi smakować

   Może wydawać się, że to mało ważne, ale nie wytrwamy na diecie, która nie będzie nam smakować. Dlatego planując posiłki warto zastanowić się nad tym, by wybierać przepisy, które będą nam odpowiadać. Nawet, jeśli plan posiłków układa nam dietetyk, to mamy prawo wymagać od niego, by dopasował przepisy pod nasz gust. Oczywiście nie oznacza to, że możemy objadać się słodyczami czy hamburgerami, ale można znaleźć dla nich zdrowe i smaczne zamienniki.
   Znajdź dietę dopasowaną do siebie
  • 3. Zmień nawyki żywieniowe na stałe

   Słowo "dieta" potrafi przerażać i zniechęcać. Mało kto też jest w stanie długo wytrzymać "będąc na diecie", a często kusi nas, byśmy zrobili ustępstwo wobec sztywnych zasad. Lepiej jest pomyśleć o tej sytuacji, jak o stałej zmianie naszych nawyków żywieniowych. Mówi się, że na wypracowanie nawyku potrzeba około 5 tygodni, ale jeśli nam się uda - prawdopodobnie nie wrócimy do poprzednich i będziemy mogły cieszyć się piękną sylwetką przez lata.
   Znajdź dietę dopasowaną do siebie
  • 4. Dopasuj aktywność fizyczną do swoich możliwości

   Aby za utratą kilogramów szła również dobrze wyglądająca sylwetka, warto dopasować do diety i własnych możliwości odpowiednią aktywność fizyczną. Jeśli do tej pory nigdy nie trenowałyśmy, warto zacząć od lekkiej aktywności - jogi, nordic walkingu czy nawet regularnych spacerów. W niektórych poradniach dietetycznych możemy skorzystać również z opieki trenera personalnego i zamówić indywidualnie dopasowany trening (również online).
   Znajdź dietę dopasowaną do siebie
  • Jeśli masz kłopot - zdaj się na profesjonalistów

   Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że jeśli samodzielnie nie radzisz sobie z doborem odpowiedniej diety, treningu czy nie potrafisz znaleźć w sobie dostatecznej motywacji - poproś o pomoc specjalistów. Na rynku znajdziesz zarówno dietetyków, jak i trenerów personalnych oraz warsztaty motywacyjne dla odchudzających się - także w wersji online. A dzięki wsparciu innych osób będących na diecie, łatwiej będzie przetrwać pojawiające się kryzysy.
   Znajdź dietę dopasowaną do siebie
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Copyright © Agora SA