Naturalne zamienniki kawy. Co pić zamiast latte lub espresso?

Kawa jest napojem, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie dnia. Najczęściej jej dzienna ilość nie kończy się na jednej filiżance, co po jakimś czasie może znacznie odbić się na zdrowiu. Zastąp kawę naturalnymi alternatywami i ciesz się pozytywnymi efektami.

5 fit produktów, które jesz źle i przez to tyjesz

Yerba mate

Yerba mateYerba mate pinterest.com

Yerba mate, czyli napój sporządzony z zasuszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego, uchodzi za jeden z najlepszych zamienników kawy. Skutecznie pobudza, nie powodując zmęczenia po upływie kilku godzin od jej spożycia. Oprócz właściwości pobudzających, poprawia pracę układu trawiennego, wspomaga odchudzanie, a także zawiera sporą ilość antyoksydantów. W jej składzie znajdziemy ponadto witaminy A, C, E, B i cenne minerały takie, jak fosfor, wapń, krzem oraz mangan.

Matcha

MatchaMatcha pinterest.com

Zielona herbata matcha podbija serca kobiet na całym świecie. Ta japońska herbata zawiera w sobie 10 razy więcej antyoksydantów niż zwykła herbata zielona oraz katechiny łagodzące stres. Jej regularne picie wspomaga pamięć i koncentrację, wzmacnia organizm oraz pobudza. Mimo, że w jej składzie znajduje się mniej kofeiny niż w kawie, to i tak Matcha jest jej fantastycznym oraz super zdrowym zamiennikiem.

Naturalny detoks. 5 produktów, których nie może zabraknąć w twojej diecie

Shot z guaraną

GuaranaGuarana pinterest.com

Guarana to najbardziej znana baza napojów energetycznych. Zawiera ona aż trzy razy więcej kofeiny niż kawa. Nic więc dziwnego, że wystarczy nawet niewielka ilość (np. sproszkowanej guarany), by skutecznie ożywić organizm na wiele godzin. Przyjmowana w formie napoju lub tabletek, pozytywnie wpływa na pracę mózgu, zwiększając odporność na zmęczenie i stres. Poprawia także wydolność, przyspiesza metabolizm oraz sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

Napar z mniszka lekarskiego

Napar z mniszka lekarskiegoNapar z mniszka lekarskiego pinterest.com

Herbata z mniszka lekarskiego jest alternatywą dla kawy znaną od wielu pokoleń. Napar ten w smaku przypomina nawet kofeinę. Dobrze komponuje się w wersji z mlekiem zastępując tradycyjne latte. Pobudza i wspomaga koncentrację, a po wypiciu tego naparu ustępują bóle głowy, czy uczucie zmęczenia. W mniszku znajduje się wiele witamin, duża ilość potasu, magnez i krzem, oraz karotenoidy opóźniające procesy starzenia.

Co to jest moon milk? Dlaczego warto włączyć go do swojej diety?

 
Więcej o: