Chcesz zgubić zbędny tłuszczyk? Oto, co jest najważniejsze podczas odchudzania

Aby schudnąć musisz codziennie robić cardio? Ten mit został już obalony, jednak mnóstwo osób nadal nie wie, co robić, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Oto najistotniejsze czynniki wpływające na redukcję tkanki tłuszczowej.

Czy rezygnując z tych produktów schudniesz?

Przez wiele lat eksperci mówili, że aby zgubić tkankę tłuszczową należy przede wszystkim robić cardio. Teraz powszechnie wiadomo, że zbyt częste oraz intensywne treningi cardio, zamiast spalać tkankę tłuszczową mogą zwiększać apetyt, a w konsekwencji powodować przyrost masy ciała.

Oto, co jest najskuteczniejsze jeśli chcesz zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej:

1. Deficyt kalorii

Deficyt kalorycznyDeficyt kaloryczny pinterest.com

Spożywanie mniejszej ilości kalorii niż całkowite zapotrzebowanie organizmu jest podstawowym i najważniejszym sposobem na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej. Ważne jest jednak, by deficyt wynosił około 300-500 kcal, gdyż dostarczanie zbyt małej ilości kalorii może wręcz utrudniać odchudzanie.

2. Spożywanie białka

Podaż białkaPodaż białka pinterest.com

Staraj się spożywać od 0,7 do 1,8 grama białka na kilogram masy ciała. Jest to ważne podczas odchudzania, gdyż białko daje uczucie sytości, wspomaga regenerację oraz buduje mięśnie. Reszta kalorii pochodzić powinna z węglowodanów złożonych oraz zdrowych tłuszczów.

Pomysły na potrawy i przekąski podkręcające metabolizm

3. Podnoszenie ciężarów

Trening siłowyTrening siłowy pinterest.com

Trening siłowy jest niezwykle istotny podczas odchudzania. Takie ćwiczenia wzmacniają mięśnie, przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej. W dodatku trening siłowy (z ciężarem własnego ciała lub z dodatkowym obciążeniem) poprawia samopoczucie, kształtuje sylwetkę oraz poprawia ogólny stan zdrowia. Nie bój się podnosić ciężarów - nie sprawi to, że będziesz masywna, jeśli będziesz utrzymywać deficyt kalorii.

4. Sen

Dorosła osoba powinna przesypiać od 7 do 9 godzin na dobęDorosła osoba powinna przesypiać od 7 do 9 godzin na dobę pinterest.com

Oprócz tego, że sen pomaga odpocząć oraz zregenerować ciało i umysł, reguluje także hormony odpowiedzialne za głód. Jeśli nie będziesz spać wystarczająco długo lub twój sen będzie kiepskiej jakości, twój apetyt wzrośnie, a wydzielany kortyzol (hormon stresu) utrudni spalanie tkanki tłuszczowej.

Co jeść na kolację żeby nie przytyć?

5. Cardio

Trening cardioTrening cardio pinterest.com

Jeśli lubisz biegać, jeździć na rowerze lub tańczyć, to świetnie, jednak nie jest to niezbędne do utraty tkanki tłuszczowej. Zamiast męczyć się godzinami cardio, znajdź sposoby, aby być aktywnym przez cały dzień. Załóż sobie cel i staraj się wykonywać około 10 tysięcy kroków dziennie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.