5 sposobów na detox, czyli jak wspomóc oczyszczanie swojego organizmu

Detox organizmu to kontrowersyjny temat. Wiadomo bowiem, że to nasz organizm nieustannie dba o usuwanie z niego wszelkich toksyn. Mimo wszystko warto od czasu do czasu wspomóc go, by robił to znacznie skuteczniej.

Przepisy na pyszne śniadania podkręcające metabolizm. Dzięki nim dobrze zaczniesz dzień!

1. Przede wszystkim woda

WodaWoda pinterest.com

Jednym z takich podstawowych produktów, które wspomagają oczyszczanie organizmu jest woda. Niby wszyscy wiemy, jak istotne jest jej pice, jednak bardzo często zapominamy o wypijaniu jej w odpowiedniej ilości. Woda znacznie przyspiesza przemianę materii oraz pomaga przesuwać treści pokarmowe w jelitach. Nie zapominajmy o jej regularnym piciu w ciągu dnia! Powinno być to przynajmniej 2 litry dziennie.

2. Aktywność fizyczna

Aktywność fizycznaAktywność fizyczna pinterest.com

Pocenie się jest jedną z lepszych form usuwania toksyn z naszego organizmu. Uprawiaj więc sport i pozostawaj aktywna fizycznie. Minimum 3 intensywne treningi w tygodniu pozytywnie wpłyną nie tylko na detox organizmu, ale także na twoje samopoczucie.

3. Siemię lniane lub len mielony

Siemię lnianeSiemię lniane pinterest.com

Siemię lniane wykazuje działanie oczyszczające dzięki temu, że poprawia perystaltykę jelit oraz przyspiesza przemianę materii, wspomagając cały układ trawienny. Związki zawarte w siemieniu lnianym chronią organizm przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników.

Pyszne i lekkie koktajle jagodowe na 5 sposobów

4. Japońska herbata Matcha

MatchaMatcha pinterest.com

Herbata Matcha to bogactwo katechin, które są najsilniejszymi przeciwutleniaczami. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, a dzięki zawartości związku o nazwie EGCG (galusan epigallokatechiny), wykazuje silne działanie przeciwnowotworowe. Matcha zawiera także L-teaninę, czyli aminokwas, który uspokaja i zmniejsza stres. Jest bogata w chlorofil oraz błonnik, dzięki czemu wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.

5. Warzywa i owoce

Owoce i warzywaOwoce i warzywa pinterest.com

Aby wspomóc naturalny detox organizmu należy także włączyć do swojej diety większą ilość surowych warzyw i owoców. Zawierają one bowiem składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, m.in.: beta karoten, kwas foliowy, kwas pantotenowy, niacynę, witaminę C, witaminę E,witaminę B12, a także ryboflawinę, pirydoksynę, tiaminę, cynk, selen oraz magnez.

 Menu przed treningiem i po nim. Sprawdź, czy nie popełniasz błędów!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.