5 powodów, dla których warto spróbować Intermittent Fasting

Nie jest nowością, że Intermittent Fasting (IF) może skutecznie pomóc w redukcji masy ciała nawet wówczas, gdy inne diety nie dawały oczekiwanych efektów. Oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, istnieją także inne powody, dla których warto spróbować IF.

Zobacz, co twój brzuch mówi o twoim stylu życia

Na czym polega Intermittent Fasting?

Intermittent fasting zwany również przerywanym postem to sposób odżywiania, który polega na jedzeniu posiłków tylko przez określony czas w ciągu doby bądź całego tygodnia.Istnieją różne wersje tego sposobu żywienia, natomiast najpopularniejszym jest 16/8, w której przez 16 godzin pościmy, a posiłki spożywamy jedynie w 8-godzinnym oknie żywieniowym. Drugim co do popularności jest 5/2, który polega na tym, że przez 2 kolejne dni w tygodniu nasza dieta jest bardzo restrykcyjna (około 500-900 kcal), a przez pozostałe 5 dni stosujemy swoją zwyczajną, zdrową i zbilansowaną dietę

Intermittent FastingIntermittent Fasting pinterest.com

10 porad eksperta na płaski brzuch

Jakie korzyści możemy zauważyć stosując Intermittent Fasting? Oto one:

1. Redukcja tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha

Tkanka tłuszczowa na brzuchu jest zazwyczaj tą najbardziej oporną podczas każdego odchudzania. W przypadku przerywanego postu jest jednak nieco inaczej. Ten sposób żywienia pobudza receptory, które pozwalają skutecznie redukować tłuszcz z brzucha.

2. Kopniak energetyczny

Mogłoby się wydawać, że brak jedzenia spowoduje zmęczenie, jednak przerywany post ma odwrotny skutek. Trawienie zabiera sporo energii twojemu organizmowi, więc kiedy nie musi on przeznaczać na to zbyt dużo czasu, ty czujesz przypływ energii.

3. Mniejsze uczucie głodu

Zaskakujące jest to, że rzadsze jedzenie zmniejsza uczucie głodu. Wszystko za sprawą tego, że IF powoduje mniejszą produkcję greliny - hormonu odpowiedzialnego m.in. za uczucie głodu.

4. Poprawa jakości snu

Dzięki lepszemu trawieniu, które uzyskuje się przy stosowaniu przerywanego postu, będziesz lepiej spać bez wzdęć, bólów brzucha czy zgagi.

5. Uzyskanie większej ilości wolnego czasu

Przez to, że jesz tylko przez krótki czas w ciągu dnia, spędzisz mniej czasu na planowaniu, przygotowaniu, jedzeniu i sprzątaniu po posiłkach, co oznacza więcej czasu na robienie innych rzeczy, które cię uszczęśliwią.

5 ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową, dla tych którzy nie lubią biegać

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.