5 sposobów na cellulit. Znamy TE najskuteczniejsze

Cellulit to powszechny problem, który dotyka większość kobiet. Zazwyczaj gromadzi się w partiach takich, jak uda czy pośladki. Zobacz skąd się bierze i co zrobić, żeby zniknął!

Wszystkie go mamy i mimo usilnych starań, on nie znika. Cellulit to mocny przeciwnik. Żeby skutecznie z nim walczyć, musisz dobrze poznać jego strategię. Zobacz, czym właściwie jest cellulit, dlaczego powstaje i wybierz odpowiednią broń.

Co to jest cellulit?

Cellulit powstaje kiedy komórki tłuszczowe w podskórnej tkance łącznej powiększają się i zaczynają wysuwać się w kierunku powierzchni skóry, tworząc nierówności.. Dodatkowo, napięte i nieelastyczne przegrody włókniste nie są w stanie poradzić sobie ze zwiększającymi się komórkami tłuszczowymi, co sprawia, że nierówności, przypominające skórkę pomarańczy, widoczne są na skórze. Z czasem przegrody twardnieją i kurczą się, co powoduje charakterystyczne wgłębienia. Skurczenie się przegród prowadzi do blokowania naczyń krwionośnych i limfatycznych. A to przyczynia się do powstawania opuchnięć, a później do utrwalonego cellulitu i zmian w wyglądzie skóry.

Najlepsze sposoby na cellulit:

1. Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia to skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu. Z prostego powodu - podczas treningu rozwijasz tkankę mięśniową, a spalasz tkankę tłuszczową, więc cellulit się zmniejsza. Poza tym ćwiczenia pobudzają krążenie krwi i pracę układu limfatycznego, dzięki czemu z organizmu usuwane są toksyny, odpowiadające za pojawienie się cellulitu oraz złogi limfy. 

Aby ćwiczenia przyniosły jakiekolwiek rezultaty trening powinien być wykonywany regularnie, minimum 2 razy w tygodniu. Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie ćwiczeń wzmacniających, które ujędrniają nasze ciało z ćwiczeniami typowo spalającymi naszą tkankę tłuszczową.

Cellulit
Cellulit Fotolia

2. Antycellulitowe kosmetyki i zabiegi

Niestety, mimo obietnic producentów, żele, balsamy, kremy czy maski nie usuną tego problemu. Kosmetyki na cellulit działają tylko uzupełniająco. Mogą znaczenie wygładzić skórę, ujędrnić ją i sprapoprawią kondycję skóry. Podobnie, jak seria zabiegów na cellulit w gabinetach - możesz wybierać spośród endermologii, zabiegów z wykorzystanie fal ultradźwiękowych i fal radiowych, modelowanie ciała za pomocą zimna, a także podgrzewania tkanki tłuszczowej, masaży i body wrapping (owijania ciała z maską antycellulitową, folią lub bandażem). Jeśli zdecydujesz się na zabiegi, to warto zrobić całą serię i połączyć je z dietą i ćwiczeniami. Wtedy ich efekt będzie widoczny.

3. Domowy peeling kawowy

Kawowy peeling złuszcza martwe komórki naskórka, silnie wygładza, napina skórę i sprawia, że cellulit jest mniej widoczny. Natomiast kofeina stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej , a olejki nawilżają skórę. Taki peeling składa się z zaledwie dwóch składników - fusów kawy z dodatkiem olejków np. z olejku arganowego, kokosowego, oliwy z oliwek, czy zwykłego oleju rzepakowego , a jego przygotowanie trwa zaledwie kilka minut.   

4. Dieta

Cellulit to nic innego, jak złogi tkanki tłuszczowej, dlatego aktywność i prawidłowa dieta, to elementy podstawowe w walce z cellulitem. Oczywistą kwestią jest zrezygnowanie ze słodyczy, fast foodów i produktów typu instant. Warto ograniczyć również sól, która zwiększa absorpcję wody w organizmie. Dieta antycellulitowa powinna być bogata w warzywa i owoce oraz dobrej jakości tłuszcze. Istotne jest również unikanie używek, takich jak alkohol czy papierosy.

5. Sauna

Sauna ma wiele korzyści. Oczyszcza, relaksuje, pomaga regenerować mięśnie, podnosi wydolność. Zmiany temperatury, jakim poddawane jest ciało podczas korzystania z sauny sprawiają, że organizm oczyszcza się z toksyn. Wysoka temperatura powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych oraz przyśpieszenie krążenia krwi pomagając pozbyć się złogów. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.