Najkrótszy trening na świecie! Dzięki niemu spalisz mnóstwo kalorii

Nie trzeba wcale trenować godzinami, by spalać tłuszcz oraz poprawić swoją kondycję. Taki sam efekt możesz zyskać treningiem tabata, który zajmie Ci zaledwie kilka minut. Tabata to najkrótszy trening świata!

Tabata spalająca tłuszcz to czterominutowy trening interwałowy, który przyspiesza metabolizm i ułatwia odchudzanie. Jak zrobisz tabatę? Ćwiczysz 20 sekund, potem 10 sekund odpoczywasz. Uwaga! To nie jest trening dla początkujących!

Co to jest trening tabata? 

Tabata to 4-minutowy trening, który polega na naprzemiennym wykonywaniu dwóch rodzajów ćwiczeń, anaerobowego oraz aerobowego. Ćwiczenia anaerobowe, to ćwiczenia, podczas których ćwiczymy wytrzymałość beztlenową. Kiedy wykonujemy ćwiczenia anaerobowe, nasze mięśnie pracują intensywnie, a krew nie nadąża z dostarczeniem do nich wystarczającej ilości tlenu. Wówczas w mięśniach odbywa się proces spalania bez udziału tlenu. Ćwiczenia aerobowe, to ćwiczenia umiarkowanego treningu, podczas którego mięśnie nie są obciążone nadmiernym wysiłkiem, co pozwala dostarczyć do nich tlen, a proces spalania odbywa się z udziałem tlenu.

Czy ćwiczenia tabata są dla początkujących?

Tabata jest przeznaczona dla każdego, kto chce poprawić ogólną wydolność swojego organizmu oraz spalić tkankę tłuszczową. Trening tabata należy do ćwiczeń o wysokiej intensywności, natomiast mogą go wykonywać także osoby, początkujące, które dopiero zaczynają swoja przygodę z aktywnością fizyczną.

Jakie efekty daje tabata?

Trening Tabata to skuteczna broń w walce o szczupłą sylwetkę. Zaletą tego intensywnego treningu jest to, że spalamy kalorie jeszcze po jego zakończeniu. Najlepsze efekty tabata przyniesie również w obszarze poprawy tempa przemiany materii, wzmocnienia kondycji psychofizycznej oraz adaptacji układu nerwowego do intensywnego wysiłku.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania treningu tabata?

Jak ze wszystkim, także z treningiem tabata trzeba uważać. Istnieją bowiem przeciwwskazania do jego stosowania. Zabrania się wykonywania tabaty przy wadach serca oraz układu oddechowo-krążeniowego, znacznych wahań ciśnienia krwi, zakrzepiy, zatorowości płucnej oraz innych poważnych chorób, które nie pozwalają na wzmożony wysiłek i pracę w wysokich zakresach tętna.

Przykładowe ćwiczenia do treningu tabata:

-Burpees
-Plank
-Pajacyki
-Przysiady
-Wykroki
-Pompki
-SkakankaWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.