Clotrimazolum. Działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania

Clotrimazolum jest to lek w postaci maści, płynu lub globulek stosowany w grzybiczych zapaleniach skóry, zakażeniach drożdżakowych skóry oraz błon śluzowych, a także łupieżu pstrym. Preparat wydawany jest bez recepty.

Jak stosować lek Clotrimazolum?

Clotrimazolum w postaci kremu przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Po ustąpieniu objawów należy stosować jeszcze co najmniej przez 1 miesiąc,  2–3 razy dziennie na zmienioną chorobowo skórę.

Przeciwwskazania do stosowania Clotrimazolum.

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Clotrimazolum jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu oraz uczulenie na klotrymazol.

Czy Clotrimazolum można stosować w ciąży?

Nie ma wystarczających badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku Clotrimazolum na skórę u kobiet w ciąży, ale badania dotyczące dopochwowego podawania Clotrimazolum w II i III trymestrze ciąży nie wykazały zagrożenia dla płodu. Nie należy natomiast stosować leku w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne stosowania leku Clotrimazolum.

W trakcie kuracji lekiem Clotrimazolum mogą wystąpić działania niepożądane takie, jak rumień, obrzęk, świąd, pieczenie, pokrzywka lub złuszczanie naskórka.

Jaka jest cena Clotrimazolum?

Cena leku Clotrimazolum różni się w zależności od apteki oraz postaci leku.

Rób te ćwiczenia po każdym treningu, a unikniesz zakwasów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.