Neosine. Lek do stosowania w walce z przyczynami chorób dróg oddechowych

Neosine oraz Neosine Forte to leki, które walczą z przyczynami infekcji górnych dróg oddechowych, czyli wirusami. Neosine, a także Neosine Forte zawierają w składzie inozyny pranobeks, substancję od lat stosowaną w lekach przeciwwirusowych, która odpowiada za skuteczną walkę z chorobą.

Co to jest Neosine?

Lek przeciwwirusowy w postaci tabletek lub syropu bez recepty, o działaniu immunostymulującym, czyli pobudzającym odpowiedź układu immunologicznego. Lek stymuluje dojrzewanie i różnicowanie limfocytów, które należą do pierwszej linii obrony przeciwwirusowej.

Neosine - dawkowanie.

Preparat w postaci syropu:

  • Dorośli: 50mg/kg masy ciała na dobę, zwykle 3g (60ml syropu) na dobę, w 3–4 dawkach podzielonych. Dawka maksymalna wynosi 4g na dobę (czyli 80ml syropu na dobę).
  • Dzieci po 1. roku życia: 50mg/kg masy ciała na dobę w 3–4 dawkach podzielonych. Schemat dawkowania Neosine w zależności od masy ciała dziecka: masa ciała 10–14 kg: 5 ml 3 razy na dobę; masa ciała 15–20 kg: 5–7,5 ml 3 razy na dobę; masa ciała 21–30 kg: 7,5–10 ml 3 razy na dobę; masa ciała 31–40 kg: 10–15 ml 3 razy na dobę; masa ciała 41–50 kg: 15–17,5 ml 3 razy na dobę.
    Do odmierzenia właściwej dawki Neosine należy stosować miarkę dołączoną do opakowania.

Preparat Neosine w postaci tabletek:

  • Dorośli: 50 mg/kg masy ciała na dobę, zwykle 1 g (2 tabletki) 3–4 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 4g (8 tabletek) na dobę.
  • Dzieci po 1. roku życia: 50 mg/kg masy ciała na dobę w kilku dawkach podzielonych. Dla dzieci, które nie potrafią połykać tabletek zalecany jest preparat Neosine w postaci syropu.

Tabletki Neosine należy popić dużą ilością płynu, najlepiej wody. Tabletkę można pokruszyć i rozpuścić w niewielkiej ilości wody.

Kiedy stosować Neosine?

Lek Neosine należy stosować wspomagająco u osób z obniżoną odpornością, w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych.

Neosine- działania niepożądane.

Działania niepożądane, które mogą pojawić się przy zastosowaniu leku Neosine to nudności, wymioty, bóle w nadbrzuszu, bóle i zawroty głowy, zmęczenie, złe samopoczucie, bóle stawów, świąd, wysypka, a także biegunka, zaparcia, nerwowość oraz senność.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.