Ile posiłków należy jeść, aby schudnąć?

Zapewne nieraz słyszałaś, że aby utrzymać zgrabną sylwetkę, należy spożywać 5 posiłków dziennie. Jak się okazuje, to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą przybrać na wadzę. dlaczego?

Jeżeli chcesz zgubić zbędne kilogramy, powinnaś jeść maksymalnie 3 posiłki. Nasza ekspertka, Marta Okuniewska wyjaśnia dlaczego.

Okazuje się bowiem, że niewystarczające pod względem kaloryczności pożywienie nie daje satysfakcji, wzbudza poirytowanie i nie zaspokaja uczucia głodu. Ponadto istnieje większa szansa, że w takim układzie będziemy bardziej skłonni do podjadania.


Trenerka radzi, byśmy posiłki o łącznej wartości 1500 kalorii podzielili na trzy porcje. Faktem jest, że jemy wówczas rzadziej, ale pojawia się uczucie sytości dzięki temu, że przeżuwamy dłużej i więcej. To recepta na to, by zacząć redukcję masy.


Bywa jednak tak, że chcemy przybrać na wadze. Co wówczas powinniśmy zrobić? Wybrać posiłki o łącznej wartości kalorycznej równej 3000 kcal i dzielimy je na większą ilość dań. Czemu nie zjeść ich również w trzech porcjach? Obciążylibyśmy swój żołądek i spowolnili metabolizm.

Ile posiłków jeść, żeby schudnąć?Ile posiłków jeść, żeby schudnąć? Fotolia


Oczywiście warto pamiętać o piciu dużej ilości wody i regularnych ćwiczeniach, które proponujemy w naszym serwisie. Dopiero połączenie odpowiedniej diety i stylu życia, aktywności fizycznej i świadomości własnego ciała, przyniesie wymarzone efekty. Polecamy treningi metaboliczne, bowiem są one intensywne, ale krótkie, więc nawet przy dość intensywnym rozkładzie dnia istnieje duża szansa, że będziemy mogli znaleźć na nie czas. To zaledwie kilka minut dziennie, które wzmocnią nasze mięśnie, przyśpieszą spalanie tkanki tłuszczowej i sprawią, że nasza kondycja znacznie się poprawi.


Warto pamiętać, by dobierać składniki pożywienia tak, by dostarczały naszemu organizmowi niezbędnych składników: minerałów, białka, zdrowego tłuszczu, witamin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.