Te 3 zielone napoje gwiazdy piją regularnie. Oczyszczają organizm i są sprzymierzeńcami smukłej sylwetki

Jaki jest sekret zniewalającej figury gwiazd? Wbrew pozorom to nie tylko zdrowa dieta i trening. Gwiazdy wspomagają się także naturalnymi napojami, które doskonale pomagają zadbać o sylwetkę, dodają energii i wpływają na samopoczucie. Zobaczcie, po które warto sięgnąć!

Zielona herbata

Zielona herbata znana jest w Japonii i Chinach od setek lat. To właśnie w tych miejscach ludzie cieszą się długowiecznością i witalnością. Nie da się zaprzeczyć, że liczne badania potwierdzają pozytywne działanie zielonej herbaty - między innymi wpływa na proces odchudzania, a także zapobiega chorobom serca i zwalcza komórki rakowe. Regularnie pije ją między innymi Kourtney Kardashian.

Właściwości zielonej herbaty:

- działa pobudzająco, dzięki zawartej w niej teinie (substancji podobnej w działaniu do kofeiny),

- zielona herbata pobudza układ trawienny do wydzielania soków trawiennych obniża ciśnienie krwi,

- zawarte w niej flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i zapobiegają zakrzepom krwi,

- bogata jest w w witaminy C, E, B oraz minerały,

- pobudza działanie pęcherza i wspomaga wydalanie toksyn z organizmu, 

- wspomaga odchudzanie poprzez przyspieszenie metabolizmu.

.. Instagram Instagram

Zielona kawa

Zielona kawa tak samo jak zielona herbata znana jest od setek lat, ale dopiero niedawno stała się tak bardzo popularna. Zielona kawa w dużej mierze swoje właściwości zawdzięcza wysokiej zawartości kwasu chlorogenowego. Dzięki surowej, nieprzetworzonej formie zielone ziarna kawy mają działanie prozdrowotne i odchudzające. Do jej fanów zalicza się miedzy innymi Kendall Jenner.

Właściwości zielonej kawy

- ma działanie antyoksydacyjne dzięki zawartości zawartości kwasu chlorogenowego,

- pomocna jest w walce z cukrzycą typu 2,

- potęguje odchudzające działanie kofeiny.

.. Instagram Instagram

Matcha

Matcha nie bez przyczyny nazywana jest królową zielonych herbat - smak, aromat, sposób parzenia, a także obfitość składników mineralnych wskazują na jej szlachetne pochodzenie. Uważana jest za najbardziej ekskluzywną herbatę na świecie. 

Swój szczególny, zielony kolor, zawdzięcza Matcha specjalnemu "traktowaniu" krzewów Tencha, które na około miesiąc - dwa tygodnie przed zbiorami przykrywa się matami trzcinowymi, w ten sposób redukując ekspozycję młodych liści na promienie słońca. Dzięki temu prostemu i zarazem skutecznemu zabiegowi produkt końcowy - czyli delikatny zielony proszek - uzyskuje nie tylko wyjątkowy kolor i charakterystyczny intensywny smak, ale również obfituje w większą ilość cennego chlorofilu.

Matcha swoje prozdrowotne działanie zawdzięcza przede wszystkim właśnie temu związkowi, a dzięki jej piciu możemy zrezygnować z picia kawy. Matcha jest od niej dużo silniejsza i pobudza na dłuższy czas, ale to nie jedyna jej zaleta.

Pomaga oczyścić skórę, podkręcić metabolizm i jest źródłem antyoksydantów, dlatego warto po nią sięgać regularnie, by cieszyć się smukłą sylwetką, dobrym samopoczuciem i mnóstwem energii. Każdego ranka sięga po nią między innymi Cameron Diaz.

.. . .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.