3 skuteczne sposoby na płaski brzuch

Płaski brzuch to wyznacznik świetnej figury. Każda z nas o nim marzy, wiele szuka skutecznych sposobów na pozbycie się oponki, katuje ciężkimi treningami i restrykcyjną dietą. Czy to konieczne? Oto 3 sposoby na płaski brzuch.

Marzysz o umięśnionym i płaskim brzuchu? Oto 3 sposoby, a raczej podstawowe kwestie, dzięki którym uda Ci się osiągnąć wymarzony efekt. Trzymając się tych trzech punktów z pewnością zauważysz efekty swojej pracy. 

1. Dieta

Istnieje powiedzenie, że brzuch buduje się w kuchni. I to prawda! Płaski brzuch i tzw. kaloryfer zależny jest od naszego poziomu tkanki tłuszczowej. W przypadku brzucha dieta to 80% naszej pracy. I choćbyś wykonywała najtrudniejsze ćwiczenia rzeźbiące i wzmacniające mięśnie brzucha,  to bez diety ani rusz. Nawet najbardziej umięśniony brzuch zasłonięty tkanką tłuszczową nie będzie widoczny. 

2. Trening

Jeśli już zadbałaś o dietę, to czas na rzeźbienie i spalanie. Tutaj warto podkreślić, że robienie brzuszków nie spala tkanki tłuszczowej z brzucha. Tkankę tłuszczową możemy "spalać" za pomocą ćwiczeń interwałowych i aerobowych. Natomiast ćwiczenia na mięśnie brzucha to ćwiczenia wzmacniające, które rzeźbią nasze mięśnie.

Oto nasza propozycja najskuteczniejszych ćwiczeń na brzuch według Kasi. Kasia Oleśkiewicz to początkująca zawodniczka bikini fitness, której treningi zawierają wiele różnorodnych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Jej zestaw 5 ćwiczeń to doskonały sposób na płaski brzuch. Zacznij wykonywać go już dziś! Te 5 ćwiczeń wykonywanych regularnie ok 2-3 razy w tygodniu z pewnością wzmocni Twój brzuch i zarysuje mięśnie. 

5 ćwiczeń na płaski brzuch z Kasią Oleśkiewicz

3. Jelita

Wzdęty oraz wystający brzuch nie zawsze jest oznaką nadprogramowych kilogramów. Często, nawet bardzo szczupłe i aktywne fizycznie dziewczyny narzekają na to, że ich brzuch nie należy do najbardziej płaskich.Często przsyczyną jest nieprawidlowa praca jelit lub nietolerancje pokarmowe.

Popraw ich perystaltykę wprowadzając do swojej diety orodukty wspomagające pracę jelit:
- herbaty ziołowe: rumianek, herbata zielona, mięta
- kawę
- produkty bogate w błonnik
- jabłka
- suszone owoce

Unikaj:
- alkoholu
- warzyw strączkowych (są zdrowe, ale w nadmiarze powodują wzdęcia)
- fastfoodów, żywności przetworzonej
- glutenu i laktozy

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.