Jak szybko schudnąć - kilka kilo w kilka tygodni

Osoby chcące zrzucić wagę w ekspresowym tempie zapewne nie znają jeszcze mądrej zasady, że szybko schudnąć to niestety nieskutecznie schudnąć. Dlatego o pomysłach w stylu zrzucić 10 kg w tydzień najlepiej zapomnieć, a skoncentrować się na racjonalnym odchudzaniu, które przyniesie długotrwałe efekty.

Jak bardzo szybko schudnąć – ekspresowe tempo nie jest wskazane!

Jak szybko schudnąć – na niejednym forum dotyczącym odchudzania, diety czy ćwiczeń, można natknąć się na dziesiątki pytań tego typu i tyle samo odpowiedzi. Nie ma jednak sensu dłużej szukać porad, jak w ekspresowym tempie zrzucić kilka kilogramów. Zamiast tego warto przystąpić do racjonalnego i długotrwałego programu odchudzającego od zaraz. Aby zrozumieć, że błyskawiczna utrata wagi jest na dłuższą metę nieefektywna, wystarczy uświadomić sobie, w jaki sposób funkcjonuje ciało. Fundując organizmowi nagły szok w postaci restrykcyjnej diety, doprowadzamy do wytworzenia w nim organizmów obronnych, które odezwą się zaraz po jej zakończeniu. Wtedy to nasze ciało zacznie skrzętnie gromadzić zapasy, aby nie dopuścić do wycieńczenia i... efekt jojo mamy murowany.

Warto także pamiętać, że żaden organizm nie działa w sposób gwałtowny. Zbieranie nadprogramowych kilogramów jest wynikiem stałych nawyków żywieniowych. Wzrost wagi nie przychodzi łatwo i szybko (najczęściej proces ten trwa całymi latami). Tak samo – zrzucanie zmagazynowanej tkanki tłuszczowej musi trochę potrwać. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i zacząć działać. Obserwowanie stopniowych zmian będzie dla ciebie dużo przyjemniejsze niż chwilowe zachłyśnięcie się błyskawicznymi efektami, które szybko zaowocują powrotem starej wagi (lub, o zgrozo, jeszcze większą wagą!).

Jak szybko schudnąć – w tydzień lub dwa tygodnie 2 kilo mniej

Najlepiej jest chudnąć około 1 kg w przeciągu tygodnia. W ten sposób uda ci się zgubić około 5 kg w ciągu miesiąca – to wcale niemało. Zaletą redukcji masy ciała w tym tempie jest fakt, iż już po kilku tygodniach od rozpoczęcia odchudzania zauważysz realne zmiany, a jednocześnie będziesz gubić kilogramy bezpiecznie, bez obciążeń dla organizmu i ryzyka efektu jojo.

Jak szybko schudnąć – ćwiczenia i dieta duetem gwarantującym sukces

Chcesz wiedzieć, jak szybko schudnąć – zapytaj dietetyka i trenera! Każdy z nich doradzi ci, aby równocześnie wprowadzić dietę i plan treningowy. Aby schudnąć musisz odżywiać się zdrowo i regularnie. Zredukuj ilość spożywanych kalorii, ale nie obcinaj ich zbyt radykalnie. Po przebudzeniu zjedz wartościowe śniadanie złożone z produktów pełnoziarnistych, białka, warzyw. Potem zjedz jeszcze 4 posiłki (w odstępie od siebie o około 3 godziny), w tym obiad, kolację, a pomiędzy nimi 2 przekąski.

Wyrzuć z menu niezdrowe tłuszcze nasycone, produkty garmażeryjne i inną przetworzoną żywność, fast foody, produkty mączne, słodkie napoje, słodycze. Komponuj posiłki na bazie warzyw, jedz sporo owoców, razowe pieczywo, pełnoziarnisty ryż i makaron, kasze, chudy nabiał, chude mięsa i ryby. Nie zapomnij o wprowadzeniu do diety nasion, płatków zbożowych i zimnotłoczonych olejów roślinnych. Pij dużo wody.

Do zdrowej diety dołącz trening w takiej formie, która będzie sprawiała ci przyjemność. Najgorsze co możesz zrobić to ćwiczyć niechętnie i z przymusu. Taki trening nie ma racji bytu. Wybierz bieganie, jazdę na rowerze, basen, aerobik, ćwiczenia na maszynach lub trening siłowy – w zależności od twoich upodobań. Jeśli chodzi o konkretny plan treningowy, wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji jest twój organizm oraz ile razy w tygodniu zamierzasz ćwiczyć. Nie wybieraj zbyt intensywnego lub zbytnio obciążającego stawy treningu przy dużej nadwadze. Ćwicz kilka razy w tygodniu około godziny.

Jak można szybko schudnąć po ciąży?

Aby szybko i efektywnie schudnąć po ciąży, warto wziąć się za siebie już od pierwszych tygodni po porodzie, kiedy to organizm przestaje produkować hormony odpowiedzialne za nadmierny apetyt i kiedy zaczyna „przestawiać się” na szybszy metabolizm i niemagazynowanie tłuszczu. Młodym mamom polecamy wprowadzić zdrową, lekką dietę obfitującą w produkty, które dostarczają duże ilości witamin i minerałów, błonnika i białka. Nie warto też zwlekać z ćwiczeniami! Gdy dojdziesz do siebie po porodzie, zacznij stopniowo wprowadzać lekkie treningi. Z czasem zwiększ ich intensywność i ciesz się uciekającymi kilogramami!

Co jeść, żeby mieć płaski brzuch [4 ZASADY]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.