Ocet jabłkowy - jedną z zalet jego stosowania jest zmniejszony apetyt. Ponadto przypisuje mu się właściwości wspomagające pracę jelit, przyspieszające metabolizm oraz stabilizujące poziom cukru we krwi. Jest on bogaty również w wiele witamin i minerałów m.in.: żelazo, wapń, potas, magnez, wit. B6, B2, B1 i C.
Brzmi zachęcająco? W takim razie zobaczcie efekty!
Ocet jabłkowy - jak go stosowałam?
Każdego dnia piłam 1 łyżkę octu jabłkowego na czczo, rozcieńczoną ze szklanką wody. Nie zmieniłam w tym czasie nic w moim dziennym jadłospisie – zawsze staram się jeść zdrowo. Chcąc ocenić obiektywnie efekty tej kuracji zostałam na jednakowej podaży kalorycznej, jak dotychczas. W związku z tym jadłam około 1900 kalorii oraz piłam ok 2 litrów wody dziennie.
Wodę z octem przygotowywałam sobie wieczorem, tak żeby móc od razu po przebudzeniu wypić ocet i o nim nie zapomnieć. Pierwsze zdjęcie widoczne poniżej zostało zrobione na samym początku mojego eksperymentu, kolejne postanowiłam wykonać po tygodniu, a trzecie na sam koniec kuracji.
Ocet jabłkowy - czy zauważyłam zmianę?
Codziennie piłam ocet, ale na początku nie odczuwałam żadnych zmian. Tak naprawdę dopiero porównując zdjęcia byłam pod wrażeniem tak widocznych efektów. Mój obwód talii wydawał się być nieco mniejszy, co z pewnością spowodowane było utratą wody - ocet posiada właściwości odwadniające organizm, a co za tym idzie wspomaga detoksykację organizmu.
Ocet jabłkowy - podsumowanie, czy warto go stosować?
Jego stosowanie może wspomóc pracę naszego organizmu. Warto jednak podkreślić, że sam ocet jabłkowy nie pomoże nam w pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej. W tym przypadku niezbędne jest zdrowe odżywianie. Natomiast ocet, będący dodatkiem w naszej diecie z pewnością podkręci nasz metabolizm, zmniejszy łaknienie oraz nieco przyspieszy proces odchudzania. W dodatku to świetna przyprawa, którą można dodawać do sosów lub sałatek.