Na czym polega dieta Chodakowskiej?

Smukła sylwetka i witalność to marzenie niejednego z nas. W ostatnich latach na popularności zyskuje dieta Chodakowskiej. Ta znana trenerka fitness, która zasłynęła z morderczych treningów, nie zapomina także o diecie - cierpliwie uczy, jak zdrowo się odżywiać. Na czym polega sukces Ewy Chodakowskiej i czy jej diety rzeczywiście są takie skuteczne?

Dieta Chodakowskiej - opinie i podstawowe zasady

Chodakowska zaleca, by jeść dużo warzyw i owoców. Dieta powinna być bogata w witaminy oraz wpływać na zdrowy wygląd skóry i paznokci. Trenerka stawia na różnorodność. W codziennym menu powinny znaleźć się produkty z każdej grupy, ale odpowiednio skomponowane. Ich kaloryczność ma być dopasowana do wagi, wieku, płci, a także aktywności fizycznej. Przykładowo: więcej kalorii dziennie może przyjąć mężczyzna pracujący fizycznie niż kobieta siedząca za biurkiem. Ewa Chodakowska zwraca także uwagę na
regularność spożywania posiłków. Zaleca jedzenie 4-5 niewielkich dań w ciągu dnia, a także przyjmowanie dużej ilości płynów.
Najlepszym świadectwem skuteczności diety Chodakowskiej są opinie internautów pozostawione w sieci, a także wymowne kolaże zdjęć z gatunku "przed i po".

Dieta Chodakowskiej - przepisy dostępne od zaraz

Przepisy Ewy Chodakowskiej można znaleźć w jej książkach na temat zdrowego żywienia. Są tam opisane szczegółowe instrukcje, a także podany sposób, w jaki można wyliczyć dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Dietę Chodakowskiej jadłospis można też znaleźć na jej profilu na Facebooku. Propozycje są bardzo zróżnicowane. Tradycyjną kanapkę trenerka zastępuje np. koktajlem bananowo-truskawkowym, na który składa się szklanka truskawek, pół banana, 180 g jogurtu, a do tego odrobina musli, wiórek kokosowych, migdałów.

Dieta Chodakowskiej bebio – czy warto zamawiać tam jadłospis?

Bebio.pl to strona internetowa trenerki, na której można kupować jej książki i produkty, a także zlecić skomponowanie jadłospisu. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że menu jest dopasowywane do każdej osoby indywidualnie. W panelu użytkownika uzupełnia się parametry takie jak:
- wiek,
- waga,
- płeć,
- tryb życia.
Na tej podstawie układane są szczegółowe zalecenia, a także przygotowywane są prognozy dotyczące szybkości utraty wagi. Posiłki można dowolnie konfigurować. Jeśli nie mamy ochoty na propozycje z menu, można wymienić potrawę na inną dostępną na liście. Tym sposobem odżywiamy się zdrowo i różnorodnie. Jeśli nie jesteśmy przekonani, można najpierw przetestować dietę Chodakowskiej na 7 dni. Przykładowe menu można znaleźć na stronie internetowej trenerki czy też w jej książkach. Opinie o diecie dostępnej na Bebio odnajdziesz na licznych forach internetowych. Część osób jest zachwyconych, a część preferuje np. dietę baletnicy czy sokową, które także są bogate w wiele składników odżywczych.

Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch – czy to działa?

Dieta Chodakowskiej pomaga zdrowo się odżywiać. Trenerka zaleca skupiać się nie tylko na jedzeniu, ale także na aktywności fizycznej. Regularne odżywianie w połączeniu z gimnastyką z całą pewnością wpływa na płaski brzuch. Przy diecie Chodakowskiej efekty mogą być zaskakujące, ale tylko jeśli nie podjadamy i ściśle stosujemy się do zaleceń. Ważna jest także regularność. To sposób życia, a nie kolejna "dieta cud".

Więcej o:
Copyright © Agora SA