Dieta amerykańska - łatwa, szybka i skuteczna metoda odchudzania

Dieta amerykańska zdobyła ogromną popularność za wielką wodą, a jej zalety zaczynają dostrzegać także mieszkańcy Starego Kontynentu. Zdaniem autora tej metody, odpowiednio skomponowany jadłospis zapewnia skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej, a ścisłe przestrzeganie zaleceń żywieniowych wyeliminuje efekt jo-jo.

Sposób odżywiania, który został opracowany przez doktora Johana Hempere’a, jest idealnym rozwiązaniem w przypadku wszystkich osób, dla których wolny czas to luksus. W przeciwieństwie do diety francuskiej, dieta amerykańska przewiduje menu składające się z potraw, których przygotowanie potrwa najwyżej kilkanaście minut.

Dieta amerykańska – jakie zapewnia efekty?

Podstawowym założeniem diety amerykańskiej jest redukcja tkanki tłuszczowej w trzytygodniowym programie odchudzania. Inna wersja tej metody to dieta amerykańska 5 dniowa, która przewiduje utratę 5 kg w 5 dni, jak zresztą wskazuje na to sama nazwa. Należy jednak wiedzieć, że w drugim przypadku mówimy o diecie stanowiącej znaczne obciążenie dla organizmu, która nie jest w stanie zrealizować wszystkich potrzeb żywieniowych.

Dieta amerykańska należy do grupy diet niskokalorycznych - jadłospis na 3 tygodnie przewiduje dzienną wartość energetyczną w wysokości od 1200 do 1500 kcal. Zalecane jest stopniowe zmniejszanie dziennej ilości spożywanych kalorii o 200. Po uzyskaniu satysfakcjonującego efektu, wartość kaloryczna powinna stopniowo rosnąć.

Dieta amerykańska – jadłospis

Poniżej prezentujemy dzienny jadłospis w diecie amerykańskiej (wariant trzytygodniowy):

• śniadanie – połowa grahamki, chudy twarożek (porcja o objętości filiżanki do kawy);
• drugie śniadanie – chleb razowy (2 kromki), schab pieczony (nie więcej niż 50 g), kiełki (porcja o objętości połowy szklanki);
• obiad – grillowane chude mięso z jedną kromką chleba razowego, sałatka z cebuli i kiełków (pół szklanki);
• podwieczorek – 150 ml jogurtu naturalnego z dodatkiem otrębów;
kolacja – sałatka warzywna z dodatkiem otrębów. Do przygotowania potrawy użyj kapusty pekińskiej, pomidora, świeżego ogórka oraz groszku.

Przed snem należy wypić napój drożdżowy. Stosując dietę amerykańską, należy zadbać o nawodnienie organizmu. Należy pić duże ilości wody mineralnej, herbaty ziołowe, zielone oraz czerwone.

Więcej o:
Copyright © Agora SA