Dieta tygodniowa

Jest kilka generalnych zasad dotyczących diet, które sprawdzają się właściwie zawsze. Im dieta trwa dłużej, tym mniej jest rygorystyczna, efekty pojawiają się wolniej, ale za to zostają na dłużej. Im większy rygor, tym dieta krótsza. Im dieta krótsza, tym bardziej stawia na oczyszczanie organizmu i pozbycie się związanej wody i glikogenu, a mniej na spalanie tkanki tłuszczowej - przez co kilogramy łatwiej powracają.

Jakie są efekty szybkiej diety tygodniowej?

Odchudzająca dieta tygodniowa to po trosze kompromis między krótkimi a pełnowymiarowymi dietami. Choć nie sprawi, że kilogramy znikną na stałe bez dalszej pracy nad sobą, stanowić może świetny wstęp do zmiany nawyków żywieniowych oraz całkiem przyzwoicie oczyścić organizm - choć raczej nie zastąpi diet specjalnie pomyślanych w tym celu, jak np. dieta oczyszczająca 3-dniowa czy dieta koktajlowa.

W zależności od tego, który wariant wybierzesz i jak bardzo się przyłożysz, po zakończeniu diety tygodniowej stracisz od 5 do 1 kg masy ciała. Osobiście nie polecamy wariantu maksymalnego, gdyż tak szybka i znaczna utrata kilogramów nie jest korzystna dla organizmu.

Jak wygląda dieta tygodniowa 5kg?

 

Dieta, która pozwoli zrzucić aż pięć kilogramów, to tzw. dieta rotacyjna. W ramach tejże diety codziennie zmieniamy ilość dostarczanych tłuszczy i cukrów, zachowując ten sam poziom białka. Dzięki temu organizm przez cały czas jej trwania pracuje na pełnych obrotach, co pozwala spalić wiele energii.

Zasady:
- jedz małe posiłki w równych odstępach czasu, najlepiej około trzech godzin,
- odstaw soki i alkohol,
- pij dużo wody,
- nie jedz nic między posiłkami ani na dwie godziny przed snem,
- zapoznaj się z tabelami odżywczymi, by samodzielnie skomponować swój plan diety lub znajdź gotowy jadłospis z rozpiską tygodniową w sieci.

Jak wygląda dieta tygodniowa 3kg?

 

Tygodniowa dieta na utratę 3kg to rygorystyczna dieta niskokaloryczna, w ramach której codziennie je się równowartość od 800 do 1300 kcal. Dzięki tak niskiej podaży energii organizm nie będzie miał wyjścia i będzie zmuszony czerpać z zapasów odłożonych najpierw w postaci glikogenu, a później - tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wariant ten zawiera sporo warzyw i owoców, w związku z czym dieta jest względnie zbilansowana i bezpieczna dla zdrowia, choć nie zaszkodzi suplementacja preparatem multiwitaminowym. Nawet bez niego nie powinno się jednak nic stać, o ile przystępujący do diety jest zdrową, dorosłą osobą.

Zasady:
- pierwszy dzień to dzień oczyszczających koktajli warzywnych,
- drugi - oparty jest na ryżu, owocach i warzywach,
- trzeci - to owocowe koktajle mleczne,
- czwarty - to zielone brokuły, spożywane z ryżem,
- piąty - składa się prawie w całości z dań ziemniaczanych,
- szósty - opiera się na cytrusach, które można jeść samodzielnie, pić wyciśnięte i doprawiać dania z drobiu z ryżem,
- siódmy - na koniec zaś jemy dużo ryb i owoców morza.

Więcej o: