Dieta jabłkowa - odchudza, oczyszcza organizm i poprawia samopoczucie

Jabłka są jednymi z najpopularniejszych owoców, a przy okazji - także bezcennym źródłem witamin, składników mineralnych i antyoksydantów. Warto wiedzieć, że jabłka stanowią też podstawę niezwykle skutecznej diety odchudzającej i oczyszczającej.

Dieta jabłkowa zyskuje coraz większe grono zwolenników. Banalnie prosty jadłospis zapewnia bardzo skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej, pozwala oczyścić organizm z toksyn i wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia. Tak jak w przypadku diety owsiankowej, głównym założeniem jest dostarczenie do organizmu znacznych ilości błonnika – tak właśnie działa dieta jabłkowa. Opinie użytkowniczek jednoznacznie wskazują na bardzo dobre efekty tej metody.

Dieta jabłkowa – dwie wersje

Popularna dieta jabłkowa występuje w dwóch wersjach. Pierwsza z nich nie dopuszcza spożywania produktów innych niż jabłka. W tym przypadku bardzo istotną kwestią jest dostarczanie do organizmu minimum 2 litrów płynów każdego dnia (wody mineralnej i herbat ziołowych). Takie menu z całą pewnością nie zaspokoi wszystkich potrzeb żywieniowych organizmu, zatem czas trwania diety nie powinien przekraczać trzech dni. Tuż przed wprowadzeniem jabłkowego menu warto ograniczyć objętość spożywanych posiłków. Po zakończeniu diety należy spożywać wyłącznie lekkostrawne dania, które stopniowo przyzwyczają układ pokarmowy do normalnej aktywności, co nie dopuści do jego przeciążenia.

Druga wersja dopuszcza spożywanie posiłków innych niż świeże jabłka. W tym przypadku dieta jabłkowa przewiduje jadłospis uzupełniony o nabiał i mięso, zatem może być stosowana przez 5 dni. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj diety także nie zapewnia organizmowi wszystkich składników, które są mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Poniżej przedstawiamy dzienne menu dla diety jabłkowej w wersji pięciodniowej:

• śniadanie – jabłko, omlet z dwóch jajek, owsianka;
• drugie śniadanie – 150 ml jogurtu naturalnego;
• obiad – jabłko, pierś z kurczaka (100 g), gotowane na parze brokuły, biały ryż (100 g);
• kolacja – łosoś przyrządzony na grillu, jabłka.

Między posiłkami można jeść dowolną ilość jabłek. Napoje należy ograniczyć do wody mineralnej i herbat ziołowych.

Dieta jabłkowa – efekty

Wśród najskuteczniejszych jadłospisów odchudzających, wymieniana jest właśnie dieta jabłkowa. Ile można schudnąć? Kuracja w wydaniu trzydniowym pozwala zmniejszyć masę ciała o około 2 kg. Nieco lepsze rezultaty daje pięciodniowa dieta jabłkowa. Ile się chudnie? W tym przypadku można spodziewać się utraty 3 kg.

Warto pamiętać, że dieta jabłkowa to także dieta oczyszczająca. Zawarty w jabłkach błonnik pomaga usunąć zalegające w jelitach złogi, z kolei kwercetyna (bardzo silny antyoksydant) uszczelnia naczynia krwionośne i skutecznie hamuje wzrost poziomu cholesterolu we krwi.

Spośród wszystkich diet odchudzających, jedną z najczęściej wybieranych jest właśnie dieta jabłkowa, o czym świadczą relacje zamieszczane na niemal każdym forum. Schudłam, straciłam 3 kg – opinie zadowolonych użytkowniczek stanowią najlepszą rekomendację dla tej metody.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.