Dieta Mel B

Melanie Brown, znana również jako Melanie B i Mel B, to znana brytyjska piosenkarka i prezenterka telewizyjna, a także była wokalistka grupy Spice Girls. Od dłuższego czasu prezentuje ona także swój autorski program ćwiczeń Totally Fit oraz idącą z nim w parze dietę, których stosowanie ma sprawić, że osiągniemy zdrowie i kondycję fizyczną. Sama Mel B jest zresztą świetnym tego przykładem - stosując się do swojej autorskiej diety i programu ćwiczeń wymodelowała idealny brzuch, którego można tylko pozazdrościć.

Dieta Mel B - jadłospis i ogólne zasady

 

Melanie Brown zdecydowała się na tryb życia uwzględniający łącznie pięć niewielkich posiłków dziennie — każdy co około dwie godziny. W jadłospisie byłej piosenkarki znaleźć można ryby, świeże warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste i chude mięso. Decydując się na dietę Mel B, dobrym pomysłem będzie wcześniejsza detoksykacja organizmu, np. z użyciem diety jednodniowej.

Stosując dietę Melanie B, dzień powinno się zaczynać od płatków owsianych z odtłuszczonym mlekiem i owocami lub omletu. Dopuszczalne jednak będą również tosty razowe czy jajecznica z pieczarkami. Do picia woda, zielona lub czerwona herbata, a nawet — co jest rzadkością w innych dietach — kawa.

Drugie śniadanie to przekąska. Doskonałe będą owoce z jogurtem naturalnym, galaretka, suszone owoce czy orzechy. Jak wspomnieliśmy wcześniej, posiłki diety Mel B są niewielkie — dlatego, by nie zjeść zbyt wiele, należy sobie odmierzyć zawczasu odpowiednią porcję, np. 30g orzechów.

Obiad to zupy bez makaronu/ryżu, grillowane lub gotowane na parze ryby i mięso, smażone warzywa. Choć wydawałoby się, że obiad powinien być najbardziej obfitym posiłkiem, także tu należy zachować umiar i pamiętać, jakie chcemy osiągnąć cele. Nie ma się też co przejmować, że nie jesteśmy najedzeni do syta — kolejna przekąska przecież już za zaledwie dwie godziny.

Podwieczorek może, a nawet powinien być słodki. Melanie proponuje np. nadziewane orzechami jabłka, zapiekane z miodem w piekarniku. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zaserwować sobie choćby sałatkę owocową — oczywiście pamiętając o ograniczeniach ilościowych.

Kolacja wbrew pozorom nie jest wcale najlżejszym posiłkiem. Melanie proponuje np. jajko sadzone z grillowanym pomidorem. Dobre będą też kanapki razowe z hummusem albo jogurt naturalny z owocami — w końcu kto powiedział, że można go jeść tylko na śniadanie?

Jakie są efekty diety Mel B?

 

Dieta Mel B jest dietą przygotowaną z myślą o osobach trenujących zgodnie z metodami treningowymi autorki. Co za tym idzie, decydując się na nią należy ćwiczyć — inaczej zamiast utraty wagi możemy nawet zyskać kilka kilogramów. Jeśli jednak będziemy stosować i dietę, i ćwiczenia, możemy liczyć na doskonałe efekty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.