Dieta odkwaszająca organizm skutecznym sposobem na wiele chorób

Zmagasz się z objawami przewlekłej choroby, która odbiera Ci każdego dnia witalność oraz siłę do działania? Nie musisz skazywać się na branie leków do końca życia! Wystarczy tylko, że już dzisiaj zmienisz gruntownie swój dotychczasowy sposób żywienia. Dieta odkwaszają to Twój ratunek!

Na czym polega dieta odkwaszająca organizm?

Dieta odkwaszająca jest uzasadnienia ze względu na fakt, iż zdecydowana większość współczesnych ludzi ma znacząco zaburzoną równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Przeciętny sposób żywienia dominuje bowiem w produkty silnie zakwaszające, które sieją wewnątrz ogromne spustoszenie, przyczyniając się do powstawania stanów zapalnych oraz obniżenia odporności organizmu.

Dieta zasadowa na odkwaszenie organizmu znacząco ogranicza:

1. Alkohol
2. Papierosy i inne używki
3. Dania typu fast food oraz produkty instant
4. Czarną herbatę, kawę oraz kakao
5. Biały chleb, makaron i inne produkty na bazie przetworzonej mąki
6. Cukier biały oraz trzcinowy
7. Mięso (bez względu na rodzaj)
8. Produkty odzwierzęce (np. jajka i mleko)
9. Sklepowe soki i słodzone napoje gazowane
10. Słodycze

Żywienie odkwaszające to zatem zasadniczo dieta bezmięsna oraz eliminująca z jadłospisu najbardziej niekorzystne produkty spożywcze. Zakłada ona, iż co najmniej 70% składników pożywienia powinno alkalizować organizm, podczas gdy produkty zakwaszające to maksymalnie 30%. Nie znaczy to zatem, iż nigdy nie możesz sobie pozwolić na kieliszek ulubionego wina czy kostkę gorzkiej czekolady. Dieta odkwaszająca organizm dopuszcza niemniej ich spożywanie jedynie w ograniczonych ilościach, najlepiej na specjalne okazje.

Dieta odkwaszająca: menu musi być przemyślane

Odkwaszający sposób żywienia to jednak nie tylko odstawienie pewnych grup produktów, lecz jednocześnie zastąpienie ich znacznie zdrowszymi zamiennikami. Jest to w głównej mierze dieta witariańska, opierająca się na spożywaniu surowych warzyw i owoców. Rezygnacja z obróbki cieplnej przynosi wymierne korzyści w postaci zachowania wszystkich cennych witamin oraz minerałów.

Musisz także pamiętać o tym, aby zniwelować na tego typu diecie wegańskiej ryzyko niedoboru tłuszczów. Nie musisz bynajmniej spożywać ciężkiego tłuszczu zwierzęcego. Znacznie zdrowszy i smaczniejszy jest przecież olej lniany (pełen kwasów Omega 3) oraz alkalizująca oliwa z oliwek.

Przepis na zdrowe śniadanie na diecie odkwaszającej

Dieta odkwaszająca organizm nie musi składać się tylko z warzyw, chociaż powinny one bez wątpienia stanowić jej podstawę. Warto jednak wiedzieć, iż doskonale alkalizujące właściwości posiada również kasza jaglana. Polecamy spożywać ją razem z posiadającymi odkwaszające właściwości owocami.

Przepis na jedną porcję powinien zawierać następujące składniki:

1. Pół szklanki kaszy jaglanej
2. Łyżka rodzynek
3. Kilka suszonych daktyli
4. Jedno jabłko
5. Dwie mandarynki
6. Jedno kiwi
7. Łyżeczka miodu

Kaszę jaglaną należy zamoczyć na noc w wodzie, a rankiem dokładnie przepłukać ją pod bieżącą wodą. Dzięki temu uda się usunąć wszelkie zanieczyszczenia oraz pozbyć smaku goryczy. Następnie zalewamy kaszę jaglaną szklanką wody i gotujemy pod przykryciem na małym ogniu przez 15 minut. Kiedy kasza już spęcznieje, to znak że możemy dodać owoce i miód. Warto powoli delektować się każdym kęsem tego pysznego dania na odkwaszenie organizmu.

Poznaj 8 największych pułapek dietetycznych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.