Dieta warzywna: efekty jakie możesz uzyskać
Przede wszystkim mechanizm diety warzywnej opiera się na uruchomieniu naturalnych procesów samoleczenia organizmu. Nagromadzone w nim przez lata złogi, tkanka tłuszczowa, polipy oraz inne zanieczyszczenia w trakcie postu warzywnego ulegają wchłonięciu, ponieważ organizm przechodzi na tak zwane odżywianie wewnętrzne. Początkowo skutkuje to wystąpieniem dokuczliwych objawów ozdrowieńczych takich jak bóle i zawroty głowy, nerwowość czy niestrawność. Warto jednak przetrwać ten trudny czas, gdyż finalnym owocem będzie nienaganne zdrowie.
Znane są przypadki wyjścia z chorób uznawanych za niewyleczalne bez zażywania do końca życia leków:
1. Cukrzyca
2. Nadciśnienie tętnicze
3. Wysoki poziom cholesterolu i miażdżyca
4. Choroby układu trawiennego
Dieta warzywna przynosi ponadto następujące efekty:
1. Szybkie i zdrowa utrata wagi
2. Jasność umysłu i lepsze radzenie sobie ze stresem
3. Pozbycie się trądziku i innych wytrysków skórnych
4. Wzrost odporności organizmu
5. Wyeliminowanie problemów trawiennych
6. Wzmocnienie układu kostnego
7. Eliminacja chorób bakteryjnych i wirusowych
8. Zwalczenie zespołu przewlekłego zmęczenia
9. Osłabnięcie objawów PMS oraz menopauzy
10. Wyleczenie alergii
Przepisy na diecie warzywnej: prostota przede wszystkim
Będąc na diecie warzywnej, jadłospis powinien być wcześniej szczegółowo zaplanowany i ściśle przestrzegany. Pierwsza zasada jest taka, iż oprócz warzyw możemy spożywać jedynie niektóre owoce takie jak jabłka, gruszki oraz owoce jagodowe. Kategorycznie na czas postu zdrowotnego odstawiamy produkty mączne, ziarna, oleje, mięso, nabiał oraz wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego.
Cechą charakterystyczną diety warzywnej są przepisy bardzo proste i dopuszczające jedynie obróbkę cieplną w postaci gotowania na parze. Dzięki temu dostarczymy do organizmu możliwie jak największej niezbędnych składników odżywczych oraz witamin. Należy ponadto pamiętać o systematycznym przyjmowaniu płynów w postaci czystej wody oraz soków owocowo-warzywnych.
Przepisy wpisujące się w dietę warzywną na bazie warzyw to przede wszystkim różnorodne kompozycje surówek oraz sałatek. Jedną z propozycji może być danie dietetyczne składające z następujących składników:
1. Pół główki sałaty lodowej
2. Dwie duże marchwie
3. Jeden korzeń pietruszki
4. Pół korzenia selera
5. 2 pomidory średniej wielkości
6. Jedna cebula
7. Czosnek
8. Kalarepa
9. Kilka główek brukselki
10. Ziołowa przyprawa do sałatek
Wszystkie składniki należy jak najdrobniej potrzeć, aby w ten sposób ułatwić późniejsze trawienie. W tym celu przydatne okaże się również dodanie nieco przyprawy ziołowej. Sałatkę należy spożywać bardzo powoli, dokładnie rozdrabniając każdy kęs przed połknięciem. Istotne jest również to, aby zachować co najmniej 30 minutowy odstęp czasu pomiędzy posiłkiem a wypiciem napoju.
Poznaj 25 produktów, które ułatwią odchudzanie [Co Ma Najwięcej Białka?]