Slow jogging. Ta metoda pomaga schudnąć! [GŁÓWNE ZASADY]

Chcesz skutecznie schudnąć, raz na zawsze? Bieganie z pewnością ci w tym pomoże, jednak nie musisz biegać sprintem. Poznaj slow jogging - wolne bieganie, które sprawia wiele przyjemności, a dodatkowo pozwala zrzucić nadprogramowe kilogramy!

Jeżeli chcesz schudnąć powinnaś biegać około 4 razy w tygodniu. Najlepszy dystans to 4-5 kilometrów, pokonywanych wolnym truchtem.

GŁÓWNE ZASADY:

1. Dobra postawa

Pamiętaj o tym, by biegać wyprostowaną i patrząc przed siebie. Twój podbródek powinien być lekko uniesiony, a ciało delikatnie pochylone do przodu. W trakcie biegu staraj się nisko unosić nogi.

2. Odpowiednia technika

Najlepiej rób małe kroki i ląduj na śródstopiu. Nie unoś nóg zbyt wysoko!

3. Biegaj tak, byś mogła rozmawiać

W metodzie slow jogging, chodzi o to, żeby biegać w takim tempie, by swobodnie podziwiać okolicę i prowadzić rozmowę, a do tego nie mieć zadyszki. Jeżeli biegasz z kimś, rozmowa pomoże ci wyregulować oddech.

4. Pamiętaj o oddechu

Uchyl delikatnie usta i oddychaj swobodnie. Organizm sam dostosuje się do tempa treningu. Najlepiej jest nabierać powietrze nosem i wypuszczać je ustami, pamiętaj o tym. Twój organizm w ten sposób doskonale się dotlenia!

5. Zwracaj uwagę na czas

Najlepiej, jeżeli zaczniesz od 10 minut dziennie 3 razy w tygodniu. Z kolejnymi treningami wydłużaj czas.  Docelowo postaraj się biegać do 30-60 minut 4-5 razy w tygodniu. Pamiętaj, że najlepsze efekty osiągniesz biegając nie zatrzymując się!

Do dzieła! :)

WIĘCEJ PODOBNYCH PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.