Ewa Chodakowska Secret. Trening oddechu i mięśni głębokich całego ciała [TEST]

Ewa Chodakowska Secret to program ćwiczeń oparty na metodzie Pilates, który ma na celu wzmocnienie mięśni głębokich całego ciała: brzucha, bioder, ud i pośladków. W odróżnieniu do innych intensywnych programów treningowych Ewy, ćwiczenia są wykonywane w wolnym tempie przy spokojnej muzyce. Przetestowałyśmy trening Secret i oto powody, dla których uważamy, że to najlepsze ćwiczenia trenerki.

Ewa Chodakowska treningiem Secret zaskoczyła swoje fanki. Trenerka znana z intensywnych ćwiczeń, które rzeźbią ciało i pozwalają zgubić zbędne kilogramy, stworzyła zupełnie nowy program. Secret, który opiera się mocnej pracy mięśni głębokich i prawidłowym oddechu. Pomimo tego, że podczas treningu nie wykonujemy elementów kardio, nie daj się zwieść, to nie są łatwe ćwiczenia.

ZOBACZ: program Sukces spala tłuszcz i rzeźbi ciało

Ewa Chodakowska Secret: uczy oddechu i świadomości ciała

Ewa Chodakowska wie, że jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas treningu jest brak kontroli nad własnym oddechem. Nieumiejętność prawidłowego oddychania sprawia, że mięśnie podczas ćwiczeń są niedotlenione, co w konsekwencji prowadzi do tego, że funkcjonują nieprawidłowo.

Marlena Ciborowska fitness.sport.plMarlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Ewa Chodakowska podczas programu Secret uczy prawidłowego oddechu, dzięki któremu mięśnie pracują bardziej efektywnie. Wykonywane ćwiczenia dzielone są na fazy oddychania - wdech i wydech. Pozwala to na lepszą pracę całego ciała, podczas każdego dowolnie wykonywanego treningu. Program Secret uczy również świadomości całego ciała, dzięki czemu wykonując ćwiczenia wiemy, jak angażować poszczególne partie mięśniowe.

Ewa Chodakowska Secret: pozwala uzyskać płaski brzuch

Dotychczasowe programy treningowe Ewy Chodakowskiej opierały się na intensywnym tempie i dużej liczbie powtórzeń danych ćwiczeń. Program Secret to połączenie właściwej techniki oddechu z kombinacją ćwiczeń na mięśnie brzucha, co daje lepsze efekty niż tradycyjne szybko wykonywane brzuszki.

SPRAWDŹ: 10 razy, kiedy Ewa Chodakowska zaskoczyła swoją figurą

Ewa Chodakowska podczas treningu zwraca uwagę, aby uruchamiać partie ciała, których nie wykorzystujemy podczas tradycyjnych ćwiczeń. Dlaczego? Ponieważ nie skupiamy się na liczbie powtórzeń czy określonym tempie muzyki, który wyznacza nam ruch. Dzięki spokojnej muzyce, która nam towarzyszy oraz koncentracji na oddechu, ćwiczenia wykonywane są powoli i dokładnie technicznie, co zmusza ciało do zaangażowania głębokich partii mięśniowych.

Zobacz wideo

Ewa Chodakowska Secret: pozwala osiągnąć zgrabne biodra

Ewa Chodakowska podkreśla, że właściwa praca bioder jest jednym z kluczowych elementów treningu Secret. Podczas codziennych ćwiczeń często w ogóle nie zwracamy na to uwagi. Ustawienie bioder w linii prostej bez ich rotacji, to nie lada wyzwanie. Dzięki temu uzyskujemy stabilną pozycję ciała i smukłą sylwetkę. Co więcej, ćwiczenia, które wymagają utrzymania stabilnej pozycji bioder dodatkowo je wyszczuplą, dzięki mocnemu napięciu mięśni.

Marlena Ciborowska fitness.sport.plMarlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Ewa Chodakowska Secret: ujędrnia i unosi pośladki

Ewa Chodakowska przygotowała specjalny zestaw ćwiczeń w klęku podpartym, które przeznaczone są dla mięśni pośladków. Dzięki wykorzystaniu ciężaru własnego ciała pośladki unoszą się i zaokrąglają. Również ćwiczenia wykonywane w leżeniu na brzuchu doskonale wzmacniają mięsień pośladkowy.

Ewa Chodakowska Secret: wysmukla wewnętrzną stronę ud

Ewa Chodakowska w programie Secret przedstawia wiele ćwiczeń w parterze. W klęku podpartym ćwiczymy nie tylko pośladki, ale możemy również wysmuklić uda. Unoszenie nóg do góry w różnych kombinacjach, powoduje napięcie mięśni czworogłowych i dwugłowych uda oraz przywodzicieli. Niestety wewnętrzne strony nóg, to jedna z najbardziej zapomnianych partii ciała podczas tradycyjnych treningów. Warto zatem wprowadzić do codziennych zajęć ćwiczenia, które angażują wewnętrzną stronę ud.

Marlena Ciborowska fitness.sport.plMarlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Ewa Chodakowska Secret: dba o zdrowy kręgosłup

Ewa Chodakowska wie, że zdrowy i mocny kręgosłup ma wpływ na całą naszą sylwetkę. Decyduje nie tylko o prawidłowej pozycji ciała, ale również wpływa na jego wysmuklenie. Dzięki ćwiczeniom stabilizującym mięśnie grzbietu, pracujemy nad dobrą formą kręgosłupa. Pozycje w klęku podpartym, w podporze bocznym oraz w leżeniu na brzuchu są najskuteczniejszymi oraz najbezpieczniejszymi formami ćwiczeń wzmacniających kręgosłup. Pamiętaj jednak o nienagannej technice, czyli: napiętym brzuchu, pośladkach oraz usztywnionym odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Ewa Chodakowska Secret: rozciąga oraz rozluźnia mięśnie

Ewa Chodakowska po zakończonym treningu nie możemy zapominać o odpowiednim stretchingu. Rozluźnienie napięć powstałych podczas ćwiczeń ma istotne znaczenie dla zachowania odpowiedniej ruchomości w stawach oraz zapobieganiu ewentualnym kontuzjom. Rozciąganie hamuje również tworzenie się zakwasów po intensywnym treningu. Wydłużone mięśnie nadają sylwetce smukły kształt, o który marzy każda z nas.

Ewa Chodakowska Secret: podsumowanie

Program Secret Ewy Chodakowskiej polecamy wszystkich. Zarówno osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, ponieważ nauczą się dobrej techniki ćwiczeń, ustawienia właściwej pozycji ciała oraz napinania mięśni głębokich podczas ćwiczeń. Secret sprawdzi się również dla osób, które ćwiczą już od dłuższego czasu. Sam trening kardio i budujący rzeźbę, nie pozwolą nam osiągnąć wymarzonej sylwetki. Warto włączyć do swoich codziennych treningów ćwiczenia, które koncentrują się na spokojnych zmianach pozycji i prawidłowym oddechu.

ZOBACZ: Skalpel - efekty ćwiczeń z Ewą Chodakowską

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.