Chcesz schudnąć? 15 złotych rad od Ewy Chodakowskiej!

Chciałabyś nieco schudnąć, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? A może już próbowałaś, ale ci nie wyszło? Nie przejmuj się! Te kilka wskazówek od trenerki Ewy Chodakowskiej sprawi, że z pewnością odniesiesz sukces!

1. Myśl o swoim ciele kompleksowo

Musisz mieć na uwadze to, że prawdziwy sukces osiągniesz tylko wtedy, gdy połączysz aktywność fizyczną z właściwym odżywianiem. Zaplanuj swoje posiłki i staraj się trzymać ustalonego planu.

2. Podejdź do sprawy z optymizmem

Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Skoncentruj się na dobrych rzeczach i ciesz z tego, co już ci się udało! Małymi krokami do celu!

3. Sięgaj po awokado

Nie masz pomysłu na drugie śniadanie? Wybierz awokado skropione sokiem z cytryny. Ma mnóstwo wartościowych dla zdrowia i urody składników i wiele cennych witamin.

4. Trenuj regularnie

Aktywność fizyczna potrafi czynić cuda! Dzięki treningowi i systematyczności zyskasz piękną sylwetkę, pewność siebie i zaczniesz lepiej się czuć.

5. Zacznij jeść owoce

Jedz owoce! Mają mnóstwo witamin i minerałów. Pamiętaj jednak o tym, że zawierają również sporo cukru. Dlatego wybieraj te najmniej słodkie. To także źródło błonnika pokarmowego!

6. Nie oglądaj się za siebie

Przestań żyć przeszłością - nie da się jej zmienić. Nie jesteś tą samą osobą, którą byłaś rok temu, czy miesiąc temu. Wciąż się zmieniasz, rozwijasz, jesteś bogatsza o nowe doświadczenia. Patrz przed siebie i rozwijaj się.

7. Nie skupiaj się na błędach

Każdy z nas je popełnia. Niech twoje błędy będą nauczką i motywacją dla ciebie.

8. Chwal się swoimi sukcesami

Jeżeli czujesz, że pozytywnie się zmieniasz i przynosi ci to radość - dziel się tym z innymi. Dobre słowo zawsze sprawia przyjemność, a dodatkowo może kogoś innego także zainspirujesz do zmian!

9. Nie przejadaj się

Nigdy nie odchodź od stołu najedzona. Dopiero po czasie odczujesz, że w pełni się najadłaś. Jeśli będziesz siedziała przy stole i kontynuowała jedzenie, spożyjesz dodatkową porcję niepotrzebnych kalorii.

10. Pozwól sobie na odpoczynek i relaks

Wyznacz jeden dzień w tygodniu, który przeznaczysz na wypoczynek. Niech to będzie dzień dla ciebie. Twoje ciało potrzebuje nie tylko aktywności, ale też regeneracji i relaksu. Dzięki temu naładujesz akumulatory i zyskasz energię do działania.

11. Bądź cierpliwa

Postanowiłaś zmienić swoje nawyki na lepsze i oczekujesz efektów? Musisz na nie trochę poczekać. Pamiętaj o tym, by się nie zniechęcać! Różnicę zobaczysz już po około miesiącu.

12. Zadbaj o szczegóły

Spraw sobie fajny strój do ćwiczeń, dzięki któremu z radością będziesz chodziła na trening, albo super buty, dzięki którym zaczniesz biegać z radością.

13. Pokochaj orzechy i migdały

Mają one mnóstwo białka i witamin. Są kaloryczne, jednak po ich zjedzeniu czujesz się syta i przechodzi ci ochota na słodycze!

14. Pij dużo wody

Zawsze noś przy sobie butelkę wody. Pij ją powoli, małymi łykami, co najmniej 1,5-2 litry dziennie. Woda oczyszcza organizm i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu szybciej spalasz tkankę tłuszczową!

15. Wybierz odpowiednią porę na trening

Zastanów, kiedy najbardziej odpowiada ci ćwiczenie. Pamiętaj, także o tym, by nie ćwiczyć nigdy zaraz po dużym posiłku (do 2 godzin) ani na czczo.

Wprowadź w życie tych kilka wskazówek, a szybko poczujesz się lepiej i zobaczysz różnicę! :)

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ  TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.