Jak zlikwidować boczki? [6 ZŁOTYCH RAD]

Przeszkadzają ci boczki i najchętniej pozbyłabyś się ich raz na zawsze? Mamy dla ciebie 6 skutecznych porad, dzięki którym zapomnisz o problemie :)

1. Postaw na trening interwałowy

Trening interwałowy sprawia, że pracuje każda komórka naszego ciała i skutecznie napędza metabolizm na długie godziny! Spala tłuszcz w rekordowym tempie! Jest niezwykle efektywny, a na dodatek krótki, bo trwa około 20 minut.

Podstawową zaletą treningu interwałowego jest to, że przy minimalnym nakładzie czasu daje dużo lepsze efekty w budowaniu kondycji i pozbywaniu się nadwagi, niż jakikolwiek inny rodzaj wysiłku. Polega on na wykonywaniu wysiłku o zmiennej intensywności, np. sprint wykonywany na zmianę z truchtem lub biegiem w średnim tempie. Taka konstrukcja treningu sprawia, że ciało zmuszone zostaje do większego wysiłku niż ten, na jaki byłoby je stać w czasie dłuższego wysiłku o stałej, średniej lub niskiej intensywności.

2. Polub trening kardio

By spalić tłuszcz niezbędny jest trening kardio. Postaraj się go wykonywać 3 razy w tygodniu. Może to być, marsz, bieganie, ćwiczenia na orbitreku, zumba, rowerek stacjonarny. Taki rodzaj aktywności spali najbardziej oporny tłuszcz, czyli na przykład ten, który gromadzi się właśnie w boczkach.

Zobacz wideo

3. Pamiętaj o ćwiczeniach izometrycznych

Ćwiczenia izometryczne polegają na napinaniu i rozluźnianiu konkretnego mięśnia lub grupy mięśniowej. Taki trening to kompletnie inny rodzaj aktywności, który zwiększa gęstość mięśni, poprawia ich siłę, a także spala tłuszcz. Warto wypróbować!

4. Ćwicz dolne i skośne mięśnie brzucha

To podstawa, jeśli chcesz poprawić wygląd swojego brzucha i zaznaczyć wcięcie w talii. Najlepszymi ćwiczeniami będą takie, które jednocześnie angażują do pracy obie partie mięśni.

Zobacz wideo

5. Zadbaj o odpowiednią dietę

By raz na zawsze zlikwidować boczki sam trening nie wystarczy. Również dieta ma decydujący wpływ na to, jak wygląda nasz brzuch i całe ciało! Dlatego odstaw śmieciowe jedzenie i włącz do diety duże ilości warzyw. Pamiętaj o regularności posiłków w ciągu dnia - to absolutna podstawa!

Zobacz wideo

6. Regularnie masuj ciało

W pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych okolic pomagają masaże. Codziennie wieczorem staraj się masować swoje ciało, dzięki czemu poprawisz krążenie i szybciej pozbędziesz się niechcianej oponki!

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

    Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.