Chcesz schudnąć? Wystarczy, że zastosujesz TEN prosty trik!

Zbliża się lato, a ty zmagasz się z nadprogramowymi kilogramami? Zastanawiasz się, jak ograniczyć kalorie? Zdaniem naukowców wystarczy... zmienić rękę, którą jesz!

Tuż, tuż lato, więc coraz więcej osób myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Okazuje się, że to prostsze niż myślisz!

Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii odkryli, że wystarczy zmienić rękę, którą jesz na co dzień! Jeżeli jesteś praworęczna, jedz lewą ręką i odwrotnie! Podobno to naprawdę działa.

Jedzenie niedominującą ręką jest trudniejsze. Spożywasz wtedy posiłki wolniej, więc mózg ma czas, by dać ci znać, że już się najadłaś. Co więcej, metoda ta jest skuteczna, niezależnie od tego, co się zjada!

Naukowcy, by potwierdzić tę teorię, przeprowadzili doświadczenie. W eksperymencie brały udział osoby, które nie wyobrażają sobie seansu filmowego bez jedzenia popcornu. Podzielono ich na dwie grupy - jedni dostali świeży popcorn, drudzy stary. Efekt? Wszyscy zjedli taką samą ilość popcornu, niezależnie od jego świeżości.

Wyniki były jednak zupełnie inne, kiedy jedna grupa musiała jeść popcorn swoją niedominującą ręką. Osoby te zjadły o ok. 1/3 popcornu mniej niż grupa jedząca dominującą ręką!

Naukowcy twierdzą, że to kwestia nawyku. Jeżeli jesz tak, jak zawsze, dla mózgu jest to naturalne i nie będzie specjalnie reagował. Jeżeli jednak zmienisz rękę, mózg będzie bardziej wyczulony na to, co się dzieje w twoim organizmie.

Spróbujecie?

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ  TUTAJ .