Ile trzeba schudnąć, żeby inni, patrząc na twoją twarz TO zauważyli?

5, 10, a może 15 kilogramów? Naukowcy mają na ten temat własne zdanie! Zbadali, ile kilogramów musisz zrzucić, by inni zauważyli po twojej twarzy, że schudłaś!

shutterstock.com

Schudłaś kilka kilogramów, ale nikt tego nie zauważył? Naukowcy z Wydziału Psychologii na Uniwersytecie w Toronto wzięli ten problemem pod lupę i postanowili sprawdzić, ile trzeba schudnąć, by druga osoba, patrząc tylko na twarz, mogła tę zmianę zauważyć.

Zbadali też, ile wystarczy zrzucić kilogramów, by nie tylko wyglądać na szczuplejszych, ale i... atrakcyjniejszych!

Naukowcy zajęli się głównie porównywaniem wyglądu twarzy. Z tego względu, że to właśnie jej widok, daje najlepsze pojęcie o naszym BMI, czyli wskaźniku masy ciała.

Badacze zmodyfikowali komputerowo zdjęcia twarzy kobiet i mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat, które nie miały na sobie żadnej biżuterii, a fryzury i makijaż miały takie same.

Zdjęcia zmieniono w ten sposób, by pokazać, jak dana osoba wygląda po przytyciu o kilka kilogramów. Kolejnym etapem było poproszenie przypadkowych osób, by odpowiedziały na kilka pytań, dotyczących poszczególnych zdjęć.

Po dokładnym przeanalizowaniu zdjęć i odpowiedzi, naukowcom udało się ustalić, że wystarczy, że BMI danej osoby zmniejszy lub zwiększy się o 1,33 kg/m2, by różnica zmiany wagi została zauważona przez inne osoby.

Co to oznacza? Kobiety lub mężczyźni średniego wzrostu muszą przytyć lub schudnąć ok. 3,5-4 kg, by efekt ich odchudzania lub przytycia był widoczny na twarzy!

A co z atrakcyjniejszym wyglądem? Tutaj już jest ciężej. Różnica wskaźnika BMI musi wynosić dla kobiet 2,38 kg/m2, a dla mężczyzn - 2,59 kg/m2. Mówiąc prościej - kobiety średniego wzrostu muszą schudnąć 6,3 kg a mężczyźni - 8,2 kg.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ  TUTAJ .