Chcesz schudnąć? Posłuchaj, jak jesz posiłek

Zjadasz posiłki w cichym pomieszczeniu czy w gwarnej restauracji? Zapewne nigdy się nie zastanawiałaś, że dźwięki, które do ciebie docierają podczas jedzenia mogą mieć wpływ na to, jak dużo jesz. Wyniki najnowszych badań będą dla ciebie szokujące.

Okazuje się, że skutecznym sposobem na odchudzanie jest spożywanie posiłków w cichym miejscu. Najnowsze badania wykazują, że zjemy mniej, jeżeli będziemy świadomi dźwięku, jaki wydaje jedzenie, które spożywamy.

Słuchanie siebie podczas jedzenie może wydawać się dziwne, ponieważ większość z nas nie zwraca uwagi na dźwięki wydawane podczas jedzenia. Badacze z Uniwersytetu w Marriott przeprowadzili serię eksperymentów, aby dowiedzieć się więcej na temat wpływu dźwięku na nawyki żywieniowe.

Couple having dinnerCouple having dinner autorfotolia.pl autorfotolia.pl

W jednym z badań grupa ochotników nosiła słuchawki, z których płynęła głośna muzyka. W tym samym czasie, druga grupa badanych słuchała spokojnej i cichej muzyki. Oczywiście wszyscy badani słuchali muzyki podczas spożywania posiłku. Zapewne zastanawiasz się, co pokazał eksperyment? Okazało się, że osoby słuchające głośnej muzyki zjadły zdecydowanie więcej, niż druga grupa badanych.

Jak płynie z tego wniosek? Zacznij jeść w cichym i spokojnym miejscu, gdzie będziesz mogła w pełni skoncentrować się na jedzeniu. To pozwoli ci zachować szczupłą sylwetkę.

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o: