Dieta cię wykańcza? Oto 10 rad, jak jeść zdrowo i nie zwariować

Masz dużo zajęć na głowie: praca, dom, rodzina, przyjaciele. Gdzie znaleźć czas, aby utrzymać zdrowy styl życia? Koniec z wymówkami! Poznaj nasze rady, dzięki którym już nigdy nie odejdziesz od zdrowej diety.

1. Jedz śniadania

Poranny pośpiech do pracy z pewnością nie sprzyja spożywaniu śniadania . Zaraz po przebudzeniu nie odczuwamy mocnego głodu, więc wypicie jedynie kawy, uważamy za rozsądne. Pamiętaj, że to właśnie śniadanie jest głównym posiłkiem podczas całego dnia. Osoby, które je pomijają mają większe problemy z nadwagą oraz cukrzycą! Nie zapominaj zatem, by codziennie jeść śniadanie.

.. .

2. Przygotuj posiłki dzień wcześniej

Jedną z naszych głównych wymówek w utrzymaniu zdrowej diety jest brak czasu. Oczywiście trudno ci będzie przygotować o 6 rano posiłek na cały dzień. Warto zatem już dzień wcześniej zaplanować sobie, to co zamierzasz zjeść kolejnego dnia. Wbrew temu co może myślisz, nie zajmuje to więcej niż 40 minut.

3. Pamiętaj o zdrowej przekąsce

To normalne, że będąc w pracy sięgamy po różne przekąski . Nie musisz się ich wystrzegać. Najważniejsze, abyś miała pod ręką coś zdrowego: orzechy, suszone owoce czy pokrojone warzywa. Dzięki temu nie musisz się martwić, że podjadasz miedzy posiłkami.

nutsnuts autorfotolia.pl autorfotolia.pl

4. Jedz lub pracuj

Jedzenie w pośpiechu to jedno z naszych ulubionych zajęć. Niestety nasz organizm pochłonięty innymi zadaniami nie rejestruje, że właśnie otrzymał posiłek. Szybko znowu dopadnie cię głód. Pamiętaj, by podczas posiłków nie pracować. Odłóż wszystko na bok i poświęć chwilę na jedzenie .

5. Pij wodę

Ważnym elementem zdrowego odżywiania jest stałe nawadnianie organizmu. Staraj się zarówno przed, jak i po posiłku wypić szklankę wody . Dziennie staraj się wypić przynajmniej 2 litry wody.

.. Michael Krinke Photography Michael Krinke Photography

6. Zdrowe jedzenie na mieście

Jedzenie w restauracji, bardzo często kojarzone jest z przetworzoną żywnością . Zwróć uwagę, że nawet tam masz wybór odnośnie tego co jesz. Możesz również wybrać restaurację, które wyróżniają się zdrową kuchnią. Korzystając z ich usług masz pewność, że posiłek będzie skomponowany ze zdrowych produktów.

7. Obiad rodzinny to priorytet

Wieczorne posiłki to istotny element dla zdrowia i rozwoju więzi rodzinnych. Postaraj się zawsze znaleźć czas na kolację z rodziną bądź przyjaciółmi. Dla zdrowego odżywiania jest niezwykle istotne utrzymanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

Dieting healthy salad and crackersDieting healthy salad and crackers autorfotolia.pl autorfotolia.pl

8. Kupuj odpowiednie produkty

W dzisiejszych czasach produkty spożywcze są na wyciągniecie ręki, nawet te z najdalszych zakątków świata. Konsumpcjonizm niebezpiecznie się rozwinął, dlatego musisz zwracać szczególną uwagę na produkty, które kupujesz. Sprawdzaj etykiety i czytaj ich składy. Im mniejsza ich zawartość, tym lepiej dla zdrowia.

9. Wybierz jakość, a nie cenę

Zapewne zauważyłaś, że to co najzdrowsze jest niestety najdroższe. Pamiętaj, że jakość powinna być na pierwszym miejscu. Warto czasami kupić mniej produktów droższych, niż dużo śmieciowego jedzenia .

kobietakobieta autorfotolia.pl autorfotolia.pl

10. Ogranicz spożycie alkoholu

Nie ma bardziej zdradliwego produktu niż alkohol . Niestety bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że to puste kalorie. Jeżeli chcesz utrzymać formę, to zdecydowanie powinnaś odrzucić wieczorne piwko. Co jakiś czas możesz sięgnąć po lampkę czerwonego wina, które może mieć korzystny wpływ na trawienie.

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o: