Dlaczego Francuzki są szczupłe? Znamy ich sekret!

10 rzeczy, których powinnyśmy się uczyć od Francuzek.

Zdrowa dieta jest podstawą.Zdrowa dieta jest podstawą. shutter

1. Jedz z umiarem i delektuj się każdym kęsem

Postaraj się jeść posiłki powoli i w spokoju. Dokładnie przeżuwaj każdy kęs. Jedzenie powinno być dla ciebie przyjemnością, podczas której możesz delektować się smakiem i aromatem dania. Jedząc w pośpiechu nie zwracasz na takie rzeczy uwagi i nawet nie czujesz, że się najadłaś. Dlatego po krótkim czasie znowu sięgasz po jedzenie, a to wielki błąd.

Pomocny trik: Pomiędzy jednym a drugim kęsem widelec trzymaj zębami w dół. Dzięki temu zwolnisz tempo jedzenia.

wodawoda Fot. shutter

2. Pij dużo wody mineralnej

Francuzki piją minimum 2 litry wody dziennie. Oczyszcza nasz organizm z toksyn i pobudza nasz umysł. Noś przy sobie codziennie butelkę wody mineralne. Najlepiej smakuje z plasterkami cytryny lub ogórka i świeżą miętą.

regularne posiłkiregularne posiłki Fot. Kolaż kobieta.gazeta.pl 3. Jedz małe porcje, ale często

To jedna z najważniejszych zasad, której przestrzegają Francuzki. Staraj się jeść co 4 godziny. Po pewnym czasie, twój żołądek przyzwyczai się do tego rytmu i nie będzie akumulował tłuszczu, tylko będzie go na bieżąco spalał.

Produkty mączne sycą, niestety na krótko. Produkty mączne sycą, niestety na krótko.  Fot. Shutterstock

4. Nie podjadaj

Oduczenie nawyku podjadania zajmuje około 10 dni. Zaplanuj swoje posiłki na cały dzień, to ułatwi ci sprawę. Jeżeli będziesz bardzo głodna, zjadał więcej w porze swojego posiłku, ale staraj się nie podjadać.

Jak zapanować nad apetytem na słodycze?Jak zapanować nad apetytem na słodycze? Fot. Shutterstock

5. Nie odmawiaj sobie przyjemności

Wiadomo, jeżeli czegoś nie możemy, wtedy najbardziej mamy na to ochotę. Dieta nie powinna być przykrym doświadczeniem. Pozwól sobie od czasu do czasu na ciastko i nie miej poczucia winy!

30-40 minut ruchu dziennie.30-40 minut ruchu dziennie. Shutterstock.com

6. Ćwicz, ale w taki sposób, który sprawia ci przyjemność

Nie powinniśmy się zmuszać do aktywności fizycznej. Powinna być ona dla nas przyjemnością, czasem który możemy poświęcić tylko sobie. Znajdź ćwiczenia, które sprawiają ci radość. Wtedy na pewno będziesz miała ochotę na trening.

CytrusyCytrusy Fot. Shutterstock

7. Jedz warzywa i owoce sezonowe

Mają one najwięcej witamin i są bogatsze w składniki odżywcze. Zimą sięgaj po cytrusy i warzywa bulwiaste. Latem jedz wszystko, co znajdziesz na pobliskim bazarku lub targu.

Błyskawiczna sałatkaBłyskawiczna sałatka fot. materiały prasowe

8. Lunch - największy posiłek w ciągu dnia

Francuzki wierzą, że do godziny 14 powinno się zjadać 60% dziennej dawki kalorii. Dzięki temu później będziesz mniej głodna i zjesz mniejszą kolację.

SzpilkiSzpilki Fot. shutterstock.com

9. Postaw na wysokie obcasy

Sprawiają, że cała sylwetka wygląda lekko. Wysmuklają i wydłużają nogi, a przede wszystkim wyzwalają w nas pewność siebie.

hamburgerhamburger pixabay.com

10. Unikaj przetworzonych produktów i fastfoodów

Francuzki uwielbiają gotować i przygotowywać domowe posiłki. Sięgają po naturalne, wysokiej jakości produkty ze sprawdzonego źródła.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA