Keton malinowy - cudowny środek na odchudzanie?

Keton malinowy stał się bohaterem wielu artykułów poświęconych tematowi odchudzania. Jak wiadomo mnóstwo osób marzy o tym by pojawił się lek, dzięki któremu będą w stanie schudnąć bez zmiany diety czy wysiłku fizycznego. Czy zatem takim środkiem jest keton malinowy? Z pewnością warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, zanim zdecydujemy się na jego regularne przyjmowanie.

Maliny na odchudzanie! Czym w ogóle jest keton?

Ketony malinowe są polifenolami roślinnymi, które w sposób naturalny występują w przyrodzie, odpowiadając chociażby za smak oraz zapach malin. Dotychczas był on stosowany przede wszystkim na potrzeby przemysłu spożywczego, ale również w kosmetologii oraz w branży perfumeryjnej. W ostatnich latach, prowadzone badania pokazały jednak, że ketony malin, mogą być także bardzo pomocne w usprawnieniu procesu odchudzania.

A jak to dokładnie działa? Według osób odpowiedzialnych za wspomniane badania, keton malinowy działa jak termogenik, czyli zwiększa temperaturę ciała, przyśpiesza procesy przemiany materii oraz usprawnia pracę jelit. A wszystko to sprawia oczywiście, że w znacznym stopniu wspomagany jest proces odchudzania. Co więcej, ketony malinowe mają nie tylko spalać tłuszcz w naszym organizmie, ale dodatkowo również zmniejszać absorpcję tłuszczy.

Warto przy tym jednak dodać, że tego typu działanie termogeniczne, jakiejkolwiek substancji, a więc również ketonu malinowego, może mieć zły wpływ na zdrowie osób chorujących na nadciśnienie oraz astmę.

Zobacz: Żurawina dla zdrowia i zgrabnej sylwetki

Sprawdź: Jak podkręcić metabolizm? Dietetyk radzi

Keton malinowy - opinie

Badania, dotyczące tego czy taki ekstrakt z malin może faktycznie pomóc milionom ludzi na świecie w bezbolesnym zgubieniu nadwagi, są oczywiście niezwykle obiecujące. Nie można się zresztą dziwić podekscytowaniu konsumentów, którzy słysząc o niezwykłych właściwościach ketonu malinowego natychmiast zapragnęli go nabyć. Warto jednak nieco ochłonąć i przemyśleć kilka kwestii aby rozsądnie podejść do tych rewelacji.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, iż wspomniane badania zostały przeprowadzone stosunkowo niedawno. Oznacza to, że długofalowe skutki przyjmowania takiego suplementu nie są jeszcze znane. W tym momencie, wydaje się, że keton malinowy jest bardzo bezpieczny dla naszego organizmu, ale zdecydowanie nie powinniśmy zażywać go w zbyt dużych ilościach.

Wśród osób, które przyjmują już ketony malinowe opinie są dość mocno podzielone. Na wielu stronach internetowych można przeczytać wypowiedzi mnóstwa osób w tym temacie. Jedni twierdzą, że już w pierwszym miesiącu stosowania tego specyfiku ich waga bardzo szybko spadła. Inni z kolei nie spostrzegli jakichkolwiek większych zmian w swoim wyglądzie, przez co zaprzestali przyjmowania ketonu. Co bardzo niepokojące, u niektórych osób pojawiły się różnego rodzaju skutki uboczne, jak chociażby bóle brzucha.

Jak zatem widać działanie ketonu malinowego może zależeć od naszego organizmu, stylu odżywiania czy wysiłku fizycznego, który podejmujemy. Jeśli naprawdę interesujemy się tym jak może działać keton malinowy, forum internetowe bywa często świetnym źródłem informacji. Zawsze jednak powinniśmy się zdać przede wszystkim na nasz zdrowy rozsądek.

Zobacz: Suplementy na odchudzanie - czy warto je stosować?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.