Spalacz tłuszczu - lepszy naturalny czy sztuczny?

Spalacz tłuszczu to produkt, który sprawia, iż tkanka tłuszczowa zgromadzona w organizmie ludzkim ulega redukcji. Spalacze tłuszczu działają na różne sposoby - choć najpopularniejsze obecnie są termogeniki. Czym one dokładnie są i czy tak naprawdę do uzyskania najlepszego efektu warto stosować naturalne, czy też sztuczne spalacze tłuszczu? Które są bezpieczniejsze dla naszego zdrowia?

Naturalne spalacze tłuszczu

Na rynku można znaleźć wiele sztucznych tworów, które zostały stworzone specjalnie po to, aby wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej zarówno u osób otyłych, jak i u tych, którzy pragną zrzucić jedynie kilka zbędnych kilogramów. Większość tych sztucznych produktów została wykonana w oparciu o naturalne składniki - jakie?

Naturalnym spalaczem tłuszczu jest na przykład zielona herbata i zielona kawa. Zielona herbata zawiera katechiny, które są bardzo silnymi antyoksydantami. To właśnie one odpowiadają za przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe działanie tego napoju, a przy tym zapobiegają utlenianiu złego cholesterolu. Katechiny działają najlepiej, kiedy wykonujemy ćwiczenia - tak więc nie wystarczy jedynie pić herbatę, lecz należy również trenować. Jest to jednak niewielka cena za świetne efekty.

Zielona kawa zaś zawiera kwas chlorogenowy, który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz reguluje przemianę materii. Oba napoje dodają energii i oba są wyśmienite.

Najlepsze spalacze tłuszczu - termogeniki

To nie wszystkie naturalne spalacze tłuszczu, jakie można spożywać, ażeby schudnąć. Termogeniki odpowiadają za zwiększenie temperatury ciała, co z kolei prowadzi do przyspieszenia procesu przemiany materii - a to oznacza, że komórki tłuszczowe przyswajane przez organizm wraz z pożywieniem są szybko spalane, aż w końcu organizm zabiera się za zapasy zgromadzone w ciele. W ten sposób można się pozbyć zbędnych kilogramów.

Do naturalnych termogeników należą między innymi:

- guarana

- imbir

- cynamon

- curry

- papryczka chilli

- pieprz cayenne

Sprawdź: Spalanie tłuszczu - jak je przyspieszyć?

Spalanie tłuszczu - produkty sztuczne

Jak już wcześniej wspomniano, najsilniejsze spalacze tłuszczu stworzone przez naturę są zwykle używane do tworzenia sztucznych preparatów. Wszystko po to, aby móc stosować je regularnie, zawsze w odpowiedniej, skumulowanej ilości - dzięki temu przemiana materii naprawdę mocno przyspiesza, a tkanka tłuszczowa znika szybciej.

W tych tabletkach na spalanie tłuszczu mogą się znajdować również takie substancje jak L-karnityna, lecytyna, czy chrom. Sztuczne preparaty zwykle też bardzo pobudzają - dzięki czemu mamy energię do treningu, a jest on podstawą zdrowego odchudzania. Dlatego też jakkolwiek warto przede wszystkim posługiwać się tym, co dała nam natura, można - zwłaszcza jeśli chodzi nam o szybkość - skorzystać z możliwości, jakie oferuje nam medycyna. Ważne jest jedynie, aby nie przesadzać z ilościami preparatów - należy je stosować zgodnie z zamieszczonymi na opakowaniu wytycznymi.

Spalaczy tłuszczu nie powinny stosować jednak między innymi osoby, które posiadają kłopoty z układem krążenia, mają cukrzycę, czy też występują u nich różnorakie zaburzenia neurologiczne.

Zobacz: Strefa spalania tłuszczu - prawda czy mit?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.