Tabletki na odchudzanie - czym tak naprawdę są i jak działają?

Tabletki na odchudzanie są niezmiennie od kilku lat niesłychanie popularne i traktowane przez wiele osób jako złoty środek i łatwy w realizacji sposób na utratę wagi. Mimo licznych wypowiedzi i artykułów stawiających pod znakiem zapytania ich rzeczywistą skuteczność, a nawet ostrzegających przed negatywnym wpływem na organizm, nadal wydajemy na nie mnóstwo pieniędzy.

Preparaty na odchudzanie i ich rodzaje

Współczesny rynek farmaceutyczny doskonale wyczuł nowe trendy, oferując potencjalnym klientom szeroki asortyment najróżniejszych preparatów na odchudzanie w postaci suplementów diety hamujących apetyt, tak zwanych spalaczy tłuszczu oraz specyfików blokujących wchłanianie tłuszczy. Mają one nieco odmienne działanie, ale sięgamy po nie w jednym celu - aby szybko i skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów .

Środki hamujące łaknienie zawierają substancje roślinne absorbujące wodę i wypełniające żołądek, przez co mamy wrażenie sytości i nie odczuwamy potrzeby jedzenia. Preparaty na odchudzanie zwane spalaczami tłuszczu to termogeniki, czyli związki chemiczne wytwarzające ciepło i przyspieszające metabolizm , przez co następuje szybsze spalanie tłuszczu, a z kolei trzecia grupa, to specyfiki ograniczające wchłanianie cukrów i tłuszczy, przez co organizm zmuszony jest do czerpania z odłożonych zapasów.

Jak przyspieszyć metabolizm?

Jakie substancje zawierają suplementy diety?

Zanim sięgniemy po tego rodzaju specyfiki, warto sprawdzić ich skład i upewnić się, że będą one bezpieczne dla organizmu, a ponadto nie wejdą w niepożądane interakcje na przykład z lekami, które aktualnie zażywamy. Skuteczne tabletki na odchudzanie powinny być zarazem bezpieczne, to jest przede wszystkim posiadać stosowne certyfikaty. Nie kupujmy nieznanego pochodzenia, reklamowanych jako cudowne, specyfików odchudzających, jeśli nie chcemy narażać swojego zdrowia, a nawet życia.

Pigułki odchudzające, koktajle i wspomagacze - co reklamują gwiazdy?

Większość dostępnych na naszym rynku, sprawdzonych i dobrych tabletek na odchudzanie, zawiera substancje pochodzenia roślinnego . O dobroczynnym działaniu niektórych z nich wiadomo od wieków, użyteczność innych została stwierdzona stosunkowo niedawno. Część roślin pochodzi z naszego kręgu kulturowego, inne przywędrowały do nas z dalekich stron - Indii, Chin, Afryki, Ameryki Południowej.

W wielu specyfikach znajdziemy błonnik , który pełni niesłychanie użyteczną rolę w procesie przemiany materii, a jednocześnie skutecznie wypełnia żołądek hamując apetyt. Podstawą niektórych suplementów diety odchudzającej jest zielona herbata lub zielona kawa korzystnie wpływające na utratę wagi, dużym uznaniem cieszy się L-karnityna stymulująca metabolizm kwasów tłuszczowych, do popularnych spalaczy tłuszczu należą takie substancje roślinne, jak na przykład guarana, nasiona mango afrykańskiego, Garcinia cambogia, a także preparaty z chromem i kwasem linolowym CLA .

Nawet najlepsze tabletki na odchudzanie to nie wszystko!

Większość z nas nie ufa oficjalnym reklamom, także tym dotyczącym rzekomo nadzwyczajnych sposobów na schudnięcie. Ale i na portalach społecznościowych można znaleźć mnóstwo entuzjastycznych opinii na temat tego czy innego specyfiku odchudzającego i co istotne, są one zazwyczaj prawdziwe, to jest potwierdzają jego realną skuteczność.

Warto jednak wziąć pod uwagę zgodną opinię dietetyków , sportowców i lekarzy - zażywanie tabletek odchudzających może skutkować szybką utratą wagi, ale jest to zazwyczaj jedynie rezultat utraty wody. Bez wątpienia skutek, widoczny podczas ważenia, wywołuje euforię. Zapominamy zaś o tym, że utrata wody z organizmu jest zjawiskiem krótkotrwałym, po czym ciało szybko powraca do dawnego stanu.

O schudnięciu trwałym można mówić dopiero wtedy, kiedy znacznemu zmniejszeniu ulega tkanka tłuszczowa, a taki efekt można osiągnąć wyłącznie w dłuższym terminie i nie ograniczając się tylko do zażywania tabletek odchudzających. Prawda jest taka, że suplementy diety mogą i wspomagają proces chudnięcia , ale pod warunkiem powrotu do znanych, choć nie tak popularnych metod, mianowicie zmiany sposobu odżywiania i wzmożonej aktywności fizycznej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA