Badania: dlaczego Europejczycy nie ćwiczą?

Dbanie o własną kondycję przychodzi Europejczykom z trudnością - mimo, że ponad 60% badanych stwierdziło, że stara się dbać o zdrowie i dobre samopoczucie, tylko połowa z tej grupy (38%) rzeczywiście podejmuje odpowiednie starania - wykazały badania przeprowadzone na zlecenie Samsung. Coraz więcej z nas, w dbaniu o kondycję sięga też po elektronikę.

Jak często ćwiczymy?

Presja i szybkie tempo współczesnego stylu życia obniżają naszą motywację w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Pomimo, że ponad 60% badanych Europejczyków stara się dbać o zdrowie (podobny odsetek jest wśród Polaków - badanie CBOS, 2013 r.), tylko co dziesiąty ankietowany (12%) ćwiczy trzy do pięciu razy tygodniowo - a właśnie taka częstotliwość jest zalecana przez ekspertów. Badanie wykazało, że 39% badanych uprawia sport tylko raz w miesiącu, natomiast 40% Europejczyków dba o siebie nieco lepiej i uprawia sport wciąż niewystarczająco, jednak częściej niż raz w tygodniu.

Z jakich urządzeń korzystamy?

Badania przeprowadzone na zlecenie firmy Samsung pokazały też, że zwiększa się zainteresowanie konsumentów urządzeniami, które pomagają w dbaniu o kondycję. Obecnie ponad jedna czwarta Europejczyków (27%) używa urządzeń do pomiaru wyników i zapisywania danych oraz poczynionych postępów. Zakładane cele różnią się w zależności od osoby - może to być redukcja masy ciała, utrzymanie dobrej kondycji lub przygotowanie do maratonu. I tu właśnie pojawia się prawdziwe wyzwanie - ponad połowa ankietowanych (54%) twierdzi, że urządzenia i aplikacje, których używają lub używali w przeszłości, nie umożliwiają holistycznego podejścia do życia, prowadząc tym samym do rozczarowania i rezygnacji z realizacji wyznaczonych celów.

Sen na dobre samopoczucie

W kontekście dobrego samopoczucia, sen jest dla Europejczyków równie istotną kwestią. 81% respondentów uważa, że sen ma wpływ na to, jak funkcjonujemy w ciągu dnia, a około dwie trzecie ankietowanych (63%) chciałoby zadbać o lepszą jakość snu, aby poprawić swoje samopoczucie. Coraz więcej osób chce dbać o dobrą kondycję i ma świadomość, że dzięki temu poprawi też swoje samopoczucie. Wiedzą też, ze ćwiczenia fizyczne i dobry sen idą ze sobą w parze. Niestety początkowy entuzjazm towarzyszący rozpoczynaniu ćwiczeń może szybko zgasnąć z różnych powodów.

Chcesz się dowiedzieć, jak dbać o dobrą formę? Odwiedź stronę pieknieproste.pl, gdzie można przeczytać m. in. porady lekkoatletki Anny Jagaciak.

Badanie zostało przeprowadzone przez Kandace International na zlecenie Samsung na grupie 920 respondetów z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.