Dieta Shred - 6 tygodni do szczupłej sylwetki

Dieta Shred to dieta, stworzona przez amerykańskiego lekarza dr Iana Smitha. Dieta łączy kilka różnych strategii tak, by osoby z niej korzystające straciły na wadze, poprawiły swoją samoocenę, zyskały dobre samopoczucie i zdrowie. Czym wyróżnia się dieta Shred? Pozwala ci jeść normalnie i komponować posiłki, które nie zrujnują kieszeni.

Książki "Shred - rewolucyjny program odchudzania" codziennie czekają na Was!

Dieta Shred - chudniesz zdrowo

Dieta Shred została stworzona przez dr Iana Smitha, który za Oceanem ma status gwiazdy. Jest autorem 4 książek o diecie, występował w takich programach jak Good Morning America, The Rachel Roy Show (był tam konsultantem medycznym), The View, The Talk, a nawet The Oprah Show.

Shred to sześciotygodniowy plan. Możesz go po tym czasie kontynuować, ale każde sześć tygodni stanowi jeden cykl, którego nie powinno się przerywać.

Jakich efektów możesz się spodziewać? - Na podstawie opowieści setek Shreddersów (tak są określane osoby stosujące tę dietę), którzy testowali dietę ustaliłem, że średnia utrata wagi podczas jednego cyklu wynosi od 9 do 12 kg. Wyniki te z różnych przyczyn, jak w przypadku każdej diety, różnią się pomiędzy osobami. Jednak częściej od innych metod odchudzania (co sprawia mi ogromną satysfakcję) spadek wagi jest trwały - mówi twórca diety dr Ian Smith.

Shred pokonuje nawet fazę plateau

93 proc. ludzi, którzy korzystali z diety Shred chudło każdego tygodnia cyklu. Co więcej, ich waga spadała już po pierwszym tygodniu stosowania diety . Nawet u tych osób, które choć dotychczas dzięki innym metodom straciły kilogramy, doszły do etapu tzw. fazy plateau i nie mogły dalej schudnąć. Faza plateau oznacza, że waga przestaje spadać mimo wysiłków i stosowania się do dietetycznych wskazówek.

Zazwyczaj osoby, które są coraz bliżej osiągnięcia sukcesu, czyli uzyskania założonej wagi chudną coraz wolniej. Jeśli masz podobny problem nie czuj się zawiedziony, jeśli cyferki na wadze z czasem przestaną zmniejszać się tak szybko jak na początku. To zupełnie normalne, ale ten impas da się pokonać. Szukaj wtedy nawet małych zmian, niekoniecznie w masie ciała. To może być zwiększenie poziomu energii lub mniejszy obwód w pasie.

Kiedy skończycie pierwszy cykl, a wciąż zostały wam zbędne kilogramy, można zacząć Shred od nowa.

Dieta bez wyrzeczeń

dieta Shred

- Z mojego doświadczenia wynika, że nakłanianie uczestników diet odchudzających, by dramatycznie zmienili swoje nawyki żywieniowe i podejście do wysiłku fizycznego na dłuższą metę nie działa. Osoby te nigdy nie angażują się w dietę do końca, ponieważ zbyt wiele się od nich wymaga lub wykonują tylko cześć zaleceń. Są zniechęceni i wcześniej czy później rezygnują - przyznaje dr Ian. Jak w takim razie zachęcić do diety? Według Smitha sukces zależy od kontynuowania programu, który jest prosty do wprowadzenia w życie bardziej, niż od wprowadzania metod agresywnych, rygorystycznych i restrykcyjnych. Ludzie nie chcą stale czuć, że są na diecie!

Nikt perfekcyjnie nie przestrzega diety ani planu ćwiczeń, więc oczekiwanie od kogokolwiek, że będzie zachowywał się jak subordynowany żołnierz, którego nigdy nie spotkają gorsze dni, jest marzeniem ściętej głowy.

Dieta Shred - etapy

Każdy tydzień jest zaplanowany tak, żeby stanowić odrębną całość.

POCZĄTEK . Te siedem dni ma przygotować was do diety. To wprowadzenie w świat Shreddersów. Nauczycie się, jak ważny jest podział posiłków, odpowiednie techniki przygotowywania przekąsek, zaspokajanie głodu bez zjadania zbyt dużej ilości kalorii.

Średnia utrata wagi w tym tygodniu to tylko około 1,75 kg. Może być nawet mniej, jeśli chcemy ostatecznie schudnąć nie więcej niż 10 kg. Zasada jest bowiem taka, że im więcej kilogramów chcemy stracić i im gorsze mamy nawyki przystępując do planu, tym bardziej widoczne są efekty jego działania. Wiele osób, które pasowały do tego opisu straciło 4-5 kg w trakcie tego etapu.

WYZWANIE to tydzień, w którym zaczynacie wymagać od siebie więcej. Powinniście porzucić niektóre złe nawyki i zacząć przyzwyczajać się do nowych zachowań, które będą wam towarzyszyć przez resztę życia.

Ten tydzień ma wam uzmysłowić, że stać was na więcej. Po kilku dniach zrozumiecie, że mimo początkowych wątpliwości czy dacie sobie radę jesteście w stanie podołać wyzwaniu. To siedem dni, które podnoszą samoocenę, ponieważ pokazują, że pomimo wcześniejszych niepowodzeń z innymi dietami możecie osiągnąć sukces. Na koniec tego etapu będziecie zmotywowani jak nigdy dotąd do tego, żeby naprawdę prowadzić zdrowszy styl życia i osiągnąć zamierzony cel.

PRZEMIANA to tydzień kluczowy. Większość Shreddersów w tym okresie naprawdę zaczyna odczuwać różnicę. Nie tylko waga pokazuje rezultaty waszej ciężkiej pracy, ale po raz pierwszy pod koniec tego tygodnia mieścicie się w ubrania mniejsze o rozmiar. Poziom egerii rośnie wraz z wiarą w końcowe zwycięstwo.

Jest to najtrudniejszy tydzień w planie. Cały jest wyzwaniem, ale nie będzie się w nim działo nic, z czym nie dalibyście sobie rady. Nic, co może być ponad wasze siły. To, że z góry wiecie, że to będzie dla was najtrudniejszy moment już jest połową sukcesu. Druga połowa to zaciśnięcie zębów i przebrnięcie przez ten etap. Jeśli się skoncentrujecie, ten tydzień stanie się waszym najlepszym przyjacielem. Każdego dnia przypominajcie sobie jak wasza tkanka tłuszczowa jest rozrywana na strzępy, a wasze ciało zmienienia się.

WSPINANIE SIĘ to tydzień przeobrażenia. Wyobraźcie sobie, że przez ostanie trzy tygodnie schodziliście coraz niżej na dno ciemnego wąwozu. Przez ostatnie siedem dni dotarliście do jego dna. Teraz nabieracie sił i zaczynacie się wspinać. Z mroku wychodzicie w słońce. Zakończyliście najtrudniejszą część programu, więc to wspinanie się odczuwacie jako ulgę. Nadal ciężko pracujecie, ale nie jest to tak wyczerpujące, jak w poprzednich dniach. Nabieracie na nowo wigoru i pełni energii przystępujecie do ostatnich części cyklu na pełnych obrotach.

OCZYSZCZENIE jest tygodniem, w którym skupiacie się na detoksie , na tym, żeby pomóc wątrobie w oczyszczeniu krwi. Każdy z nas - nawet te osoby, które odżywiają się zdrowo - gromadzi w ciele toksyny. Wątroba nas odtruwa. Czasami jednak jest przeciążona, więc okazjonalnie dobrze jest pomóc jej w wykonywaniu ciężkiej pracy.

Niektóre pokarmy mogą być taką pomocą poprzez aktywowanie specjalnych enzymów w wątrobie, które wspomagają proces oczyszczenia ciała. Inne potrawy z kolei poprawiają pracę układu pokarmowego. W tym tygodniu oba te procesy zaprzęgniemy do wytężonej pracy. Nie tylko poprawicie w ten sposób zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Będziecie też nadal tracić na wadze: niektórzy na tym etapie chudną najwięcej.

WYBUCH to ostatni tydzień cyklu. Krótko mówiąc pozwala ci zakończyć dietę Shred z przytupem. Dla jednych będzie to ostatni tydzień w drodze do osiągnięcia zamierzonego celu. Dla innych Wybuch jest jednocześnie rozpoczęciem kolejnej tury Shred. W tym punkcie programu Shreddersi mają już za sobą zarówno najtrudniejsze jak i najłatwiejsze okresy cyklu. Teraz wykorzystują całą nowo zdobytą wiedzę i zmieniają na dobre styl życia.

Dieta Shred uczy zdrowego trybu życia

dieta shred

Jaki jest cel diety Shred? Według dr Iana Celem jest nim nie tylko pozbycie się nadwagi i porzucenie złych nawyków, które do niej doprowadziły, ale ustawienie was w pozycji, w której już nie będziecie musieli dłużej być na diecie. Nie będzie musieli zaglądać do planu, ani czytać wnikliwie rozpisanych przez dr Iana Smitha posiłków. Od tej chwili będziecie wiedzieli jak i co jeść, pić i ćwiczyć. Stanie się to naturalnym stylem, jaki będzie wam towarzyszył przez resztę życia.

Książka "Shred: Rewolucyjny program odchudzania" jest do kupienia na Kulturalnysklep.pl

Więcej o: