Jak wyglądały przygotowania Julii Pogrobińskiej do roli w filmie "W ukryciu"?

Dieta redukcyjna, bieganie na czczo, dwie i pół godziny baletu. Efekt? Minus 6 kilo w 10 tygodni. To wszystko Julia Pogrobińska robiła do roli w filmie "W ukryciu".

Przed wakacjami zakończyły się przygotowania Julii Pogrebińskiej do nowego filmu Jana Kidawy-Błońskiego "W ukryciu". Julia przygotowywała się do roli żydówki i tancerki baletowej. Akcja tego filmu rozgrywa się w latach 1943-1945 w Radomiu podczas okupacji. Główni bohaterzy filmu to: Janina (Magdalena Boczarska) jest wiolonczelistką, jej ojciec właściciel zakładu fotograficznego (Krzysztof Stroiński), który decyduje się udzielić schronienia w ich domu tancerce Żydówce Ester (Julia Pogrebińska). Między bohaterkami podczas traumatycznych przeżyć wytwarza się coraz mocniejsza więź, a relacje między nimi komplikują się.

Zadaniem naszej firmy ( brzezinscytrenuja.pl i Fit and Eat ) było przygotować Julię fizycznie jak najlepiej do tej roli. Było to duże wyzwanie, ponieważ Julia według wytycznych reżysera miała być w trakcie zdjęć coraz szczuplejsza. Cały projekt trwał 10 tygodni, z czego 4 pierwsze tygodnie to przygotowania aktorki do rozpoczęcia zdjęć na planie filmowym. Kolejne 1, 5 miesiąca to treningi i dieta podczas kręcenia filmu. Reasumując mało czasu na zgubienie tkanki tłuszczowej przed rozpoczęciem zdjęć oraz mogące wystąpić problemy z brakiem energii aktorki na planie.

Wiedzieliśmy, że jednym z niezbędnych elementów, który przyspieszy metabolizm i będzie powodował wysmuklenie dodając delikatności w sylwetce Julii jest dobrze skonstruowany trening, który nie będzie kolidował z innymi zajęciami i zapewni optymalną regenerację jej organizmu, zaś podstawą efektu jaki osiągnęliśmy była dieta.

w ukryciu julia pogrobińska

Trening: bieganie, aeroby, balet

Aby osiągnąć efekt, aktorka codziennie biegała na czczo, przed śniadaniem. Trening aerobowy trwał 1 godzinę i 10 min, w tętnie 145-150HR. Raz w tygodniu Julia wykonywała trening siłowy z Dariuszem Brzezińskim. Na 2 tygodnie przed zdjęciami codziennie miała dwu i pół godzinny trening z baletu. Był to dla aktorki i jej organizmu bardzo wyczerpujący okres.

Dieta glikemiczna i suplementacja

Żeby sprostać tak trudnym wymaganiom zbudowaliśmy dietę redukcyjną opartą na spożywaniu posiłków białkowych z dołączanymi posiłkami węglowodanowymi o niskim ładunku glikemicznym, dodając tłuszcze wielonienasycone z przewagą kwasów tłuszczowych Omega-3. Dołączyliśmy także błonnik pochodzący głównie z warzyw. Dietę uzupełniliśmy suplementacją składającą się z gotowych kompozycji witaminowych ze schelatyzowanymi minerałami. Tylko przy takiej konfiguracji diety mogliśmy zmieniać sylwetkę aktorki, a jednocześnie zapewnić jej minimum energii potrzebnej do gry na planie i co najważniejsze bez uszczerbku na zdrowiu. W efekcie Julia zgubiła 6 kilogramów.

w ukryciu

Przykładowy jadłospis

Śniadanie (godz.: 8:00): 2 jajka na miękko i pokrojony w plastry pomidor

Drugie śniadanie (godz.: 11:00): Sałatka z mixu sałat, z pomidorkami cherry, kiełkami słonecznika + 100g grillowanej piersi z kurczaka polane łyżką oliwy z oliwek z dodatkiem bazylii

Obiad, (godz.: 14:00): Makaron pełnoziarnisty spaghetti podany z sosem bolońskim z mięsem z cielęciny. Sałatka z sałaty lodowej i papryki, przed zjedzeniem polana łyżką oliwy z orzecha włoskiego i posypana posiekanymi orzechami

Podwieczorek (godz.: 17:00): Sushi z łososia i pełnoziarnistego ryżu z sezamem, do tego surówka z kapusty, z jabłkiem i marchewką polana łyżką oleju lnianego lub 100g sezonowych owoców ( np. maliny)

Kolacja (godz.: 20:00 - 21:00): Duszona pierś z indyka podana z grillowanymi bakłażanami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.