Akcja 5 kilo mniej: spotkanie z trenerem personalnym

Trening personalny zawsze wydawał mi się czymś bardzo atrakcyjnym, kojarzonym trochę ze światem celebrytów i drogich siłowni hotelowych, jednak nie miałam dotąd okazji żeby spróbować tego rodzaju aktywności. Dopóki nie poszłam na trening do Personal Training Center.

Agnieszka to posiadaczka jednego męża, jednego dziecka i 5 kilogramów za dużo. Ma za sobą kilka zmagań z różnymi dietami, z których każde kończyło się albo niepowodzeniem albo efektem jo jo. Agnieszka w końcu chce nauczyć się, jak jeść zdrowo i smacznie, a przy tym schudnąć. Co tydzień pisze, jak jej idzie odchudzanie z cateringiem Perfect Diet . W dzisiejszym odcinku opisuje spotkanie z trenerem w Personal Training Center .

Śledź postępy Agnieszki na bieżąco!

Personal Training Centre

Personal Training Center na Elektoralnej w Warszawie przywitał mnie jasnymi i przestronnymi wnętrzami z mnóstwem sportowych urządzeń i maszyn. Chwilę po przebraniu przywitał się ze mną Marcin, mój trener w tym dniu. No i zaczęło się.

Na początek rozgrzewka na rowerze treningowym . W międzyczasie trener zrobił ze mną wywiad: spytał o kondycję, stan zdrowia, ćwiczenia, które wykonuję w domu i o cel treningów. Później jeszcze kilka minut rozgrzewki już na własnych nogach, m.in. wymachy rąk, skręty i zaczęliśmy trening właściwy z wykorzystaniem kilku sprzętów: piłki lekarskiej, bosu czy taśm przyczepionych do drabinki ściennej, z pomocą której wykonywałam coś w rodzaju pompek w powietrzu.

Były też wykroki i brzuszki trochę bardziej urozmaicone niż te, które znałam dotychczas. Każde ćwiczenie wykonywałam w 2-3 seriach, przy ostatniej z nich ledwie dysząc ze wysiłku. Bardzo podobało mi się to, że Marcin czuwał nad każdym moim ruchem, korygował postawę, objaśniał na co dane ćwiczenie działa. Dzięki temu zyskałam świadomość swojego ciała, każdego jego ruchu i czułam się naprawdę "zaopiekowana". Marcin dbał też o odpowiednie przerwy miedzy seriami i co najważniejsze, przypominał o oddychaniu, co nie jest takie oczywiste, kiedy się człowiek skupi na właściwej pracy rąk czy nóg.

Po godzinnym treningu siłowym przyszedł czas na bieżnię, gdzie powinnam normalnie spędzić około 40 minut. Czas z Marcinem minął bardzo szybko i bardzo efektywnie, choć jak twierdził trener, był to raczej lekki trening w porównaniu z tym, co ewentualnie zamierzał wycisnąć ze mnie na następnych spotkaniach.

To było bardzo przyjemne czuć się najważniejszą w czasie tej godziny i choć trening personalny do najtańszych nie należy, to myślę, że warto zainwestować w siebie , a właściwie trenera, aby wycisnąć z ćwiczeń 100% i łatwiej osiągnąć zamierzone cele. Ja bardzo polecam!

Personal Training Centre to nowy klub, stworzony przez zespół trenerów personalnych. - W swojej pracy jesteśmy kreatywni, konsekwentni oraz dynamiczni. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie oraz z wielkim zaangażowaniem - mówią trenerzy.

Adres: Ul. Elektoralna 12a, Warszawa

Sprawdź profil Personal Training Center na Facebooku!

Więcej o:
Copyright © Agora SA