Dieta 5 czynników Harleya Pasternaka

Dieta 5 czynników Harleya Pasternaka to chyba najpopularniejsza dieta wśród gwiazd. Do stosowania jej przyznają się między innym Orlando Bloom, Nicole Richie, Natalie Portman czy Lady Gaga. Sprawdź, na czym polega ta dieta gwiazd.

Dieta na piątkę

Cały program trwa 5 tygodni. Należy spożywać 5 posiłków dziennie - taka liczba posiłków "podkręci" nasz metabolizm, przy jednoczesnym zniwelowaniu uczucia głodu. Każdy posiłek powinien zawierać 5 składników odżywczych (błonnik, zdrowe tłuszcze, węglowodany o niskim IG - indeksie glikemicznym, pełnowartościowe i niskotłuszczowe białko oraz napoje bez dodatku cukru, tj. herbata, kawa, woda mineralna w ilości minimum 2 litrów na dobę).

Dopuszczalne jest 5 dni oszustwa (raz w tygodniu można sobie pozwolić na kontrolowane "pofolgowanie sobie" i lekkie odstępstwa od diety, oczywiście bez skrajnego obżarstwa)

Przez 5 dni w tygodniu powinno się ćwiczyć przez 25 minut - nie są wymagane forsowne, długotrwałe treningi,  lecz ćwiczenia ogólnorozwojowe o umiarkowanym lub lekkim stopniu intensywności. Według Harley'a bez aktywności fizycznej strata zbędnych kilogramów jest znacznie utrudniona.

Metoda Pasternaka - chudnij zdrowo i bez efektu jo jo

Metoda Pasternaka nie jest restrykcyjnym sposobem odżywiania, nie są bowiem określane dokładne porcje posiłków, z tym że dzienna kaloryczność nie powinna przekraczać 1400 kcal. Odpowiednio zbilansowany jadłospis, oparty na łatwych w przygotowaniu potrawach wg autora gwarantuje utratę wagi, bez ryzyka wyniszczenia organizmu. Elementy tej diety warto stosować na co dzień, można ją traktować jako gotowy przepis na poprawę jakości życia - zarówno kondycji fizycznej jak i psychicznej. O skuteczności diety świadczyć mają również nienaganne sylwetki gwiazd otwarcie przyznających się do stosowania diety pięciu czynników. Sam Pasternak twierdzi, iż wprowadzając sugerowane przez niego zasady żywienia w połączeniu z aktywnością ruchową możemy stracić do 7kg w ciągu pięciu tygodni, nie ryzykując efektem jo-jo. Podsumowując, dieta pięciu czynników stanowi połączenie sposobu odżywiania z aktywnym stylem życia, czego efektem mają być korzystne zmiany w sylwetce - trwałe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, w połączeniu z poprawą kondycji psychicznej.

Przykładowy jadłospis:

Śniadanie:

Wariant I: Omlet z 10 ubitych białek, wymieszanych z naturalnym serkiem homogenizowanym (ok. 100 g) lub serkiem ziarnistym, z dodatkiem warzyw np. kolorowych papryk oraz świeżych ziół (szczypiorek, koperak, natka pietruszki)

Wariant II: Jajecznica z 5 białek, pomidorów i chudej wędliny (2-3 plasterki)

Wariant III: tost francuski

Przekąska:

Wariant I: Koktajl z truskawek (szklanka) i jogurtu naturalnego (ok. 150 g)

Wariant II : Serek wiejski (ok. 150 g), jabłko

Wariant III: Niskotłuszczowy jogurt naturalny (ok. 150g), nektarynka

Lunch:

Wariant I: Około 150 g piersi z indyka, sałatka z sałaty i pomidorków koktajlowych, kromka pieczywa razowego.

Wariant II: sałatka z gotowanego mięsa drobiowego (100g), pomidorów, 3 jaj, cebulki i świeżych ziół, z dodatkiem 2 łyżek oliwy z oliwek

Wariant III: 150 g polędwicy wołowej grillowanej, gotowane brokuły, sałatka z pomidorów

Podwieczorek:

Wariant I: sałatka owocowa

Wariant II: koktajl z owoców sezonowych lub mrożonych

Wariant III: sałatka z tuńczyka ( 80g tuńczyka, cebulka, pomidor, ogórek kiszony, szczypiorek)

Kolacja:

Wariant I: 150 g piersi z kurczaka gotowane na parze z warzywami (marchewką, selerem, cukinią), 50g dzikiego ryżu

Wariant II: Łosoś pieczony na grillu ( 150 g), kalafior gotowany na parze, sałatka z pomidorów, 50 g pełnoziarnistego ryżu

Wariant III: kurczak po seczuańsku

Artykuł pochodzi ze strony www.potreningu.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.